Absolwenci na rynku pracy

23 maja gościliśmy w pięknym ogrodzie przy Alei Róż w Wyszkowie, gdzie na co dzień pracuje nasz absolwent – Łukasz. W spotkaniu brali udział uczniowie III klasy gimnazjum oraz szkoły przysposabiającej do pracy wraz z opiekunami – Paniami Małgorzatą Pilacińską i Anną Stokarską. Spotkanie miało na celu m.in poznanie pracy ogrodnika na otwartym rynku pracy, a przede wszystkim zwiększenie wiary we własne możliwości i motywacji, że można i warto podjąć aktywizację zawodową.
Łukasz pracuje w firmie od 2014 roku. Pierwsze kroki w ówczesnej pracy podejmował przy wykorzystaniu innowacyjnej metody zatrudnienia wspomaganego. Próbki pracy zakończyły się sukcesem, a nasz były uczeń rozpoczął swoją przygodę z pracą. Spacerując pięknymi alejkami i podziwiając piękno przyrody, słuchaliśmy Łukasza, który przybliżył nam specyfikę swojej codziennej pracy. Opowiedział o swoich obowiązkach – czynnościach, które wykonuje, rytmie dnia zależnym od pogody i pory roku. Poznaliśmy narzędzia wykorzystywane w pracy ogrodnika. Mogliśmy również sami sprawdzić swoje umiejętności ogrodnicze.
Cieszy nas sukces zawodowy Łukasza. Szczególną radość sprawiła nam jego wyróżniająca ocena pracy i komentarz opiekuna – Pana Roberta: ,,Łukasz to najlepsza inwestycja społeczna w firmie”.
My również cieszymy się, że nasz były uczeń otoczony jest tak wspaniałymi ludźmi, którzy pomagają mu rozwijać i doskonalić kompetencje oraz utrzymują pozytywne relacje z współpracownikami.
Wycieczka bardzo nam się podobała i nie możemy doczekać się naszych ,,próbek pracy”. Już jesteśmy wstępnie umówieni z Panem Robertem na wykonanie zadania 🙂