Adrian o „Szlachetnej Paczce”

Adrian jest uczniem II klasy szkoły Branżowej I Stopnia. Od lat udziela się społecznie, pomagając innym. Czynnie działa w szkolonym Kole Wolontariusza. Jako wolontariusz wspiera akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz projekt „Szlachetna Paczka”
Na lekcji wychowawczej opowiedział o idei projektu Szlachetnej Paczki i o swoim zaangażowaniu w przedsięwzięcie. Dowiedzieliśmy się między innymi: komu dedykowana jest pomoc, w jaki sposób kwalifikuje się potrzebujących, jakiej pomocy oni potrzebują oraz jak zostać wolontariuszem. Obejrzeliśmy krótki film ,,Reżyser życia”, propagujący idee pomagania oraz uczestniczyliśmy w warsztatach, w których doskonaliliśmy umiejętności społeczne w zakresie udzielania pomocy innym.
Dziękujemy Adrianowi za przygotowanie lekcji i zaszczepienie w nas idei pomagania. Jednocześnie zachęcamy do zaangażowania się w projekt na terenie gminy Wyszków. Dla naszych potrzebujących rodzin sam możesz dostarczyć potrzebne produkty – 7-8 grudnia 2019 r. w godz. 9.00-19.00 Szkoła Podstawowa nr 2 w Wyszkowie (szczegóły na plakacie w załączniku).