Kącik plastyczny

SUKCESY W KONKURSACH PLASTYCZNYCH –

zbieramy wszystkie nagrody

images

,,Ptasie pogaduszki nagrodzone”

Spektakularnej interpretacji wiersza Ludwika Jerzego Kerna, dokonała Sylwia Powierża i wywalczyła wyróżnienie w X Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym ,,Poezja w obrazach – poetów polskich”. Organizatorem konkursu był Pałac Młodzieży w Szczecinie. Celem konkursu  było upowszechnienie poezji polskiej i wyrażenie obrazu plastycznego adekwatną techniką plastyczną. 

Praca powstała pod kierunkiem Marzeny Szulc.

 

Kolejna nagroda dla Wiolety!

Tym razem Wiola została wyróżniona w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym: ,,Impresje Nadwiślańskie”, którego organizatorem był Młodzieżowy Dom Kultury w Warszawie.

Celem konkursu było upamiętnienie roku 2017 jako ,,Roku Rzeki Wisły” oraz kształtowanie świadomości historycznej oraz przynależności do tradycji i regionu. Wyróżniona praca powstała pod kierunkiem Marzeny Szulc. 

 

Ogólnopolski sukces dziewczyn!

Organizatorem Konkursu Plastycznego PORTRETY, był  Teatr Ziemi Rybnickiej. Celem konkursu było rozwijanie wyobraźni i umiejętności wyrażania własnych uczuć i myśli środkami wyrazu plastycznego. Na konkurs wpłynęło 1249 prac z 129 placówek kulturalnych i oświatowych.

Jury doceniło oryginalność ujęcia tematu oraz walory plastyczne prac, dwóch naszych uczennic.

I miejsce zajęła Angelika Kwiatkowska, natomiast wyróżnienie otrzymała Sylwia Powierża. 

Prace powstały pod kierunkiem Marzeny Szulc.

 

Nagrodzeni u konkursie!

Nieco spóźnione lecz cierpliwie oczekiwane – dotarły! Dyplomy i nagrody za udział  w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym na Projekt Kartki Bożonarodzeniowej, zorganizowanym przez MDK oraz  Hospicjum św. Łazarza w Krakowie.

Celem konkursu było przybliżenie tradycji Świąt, rozwijanie uzdolnień plastycznych oraz kształtowanie wrażliwości na potrzeby innych osób. 

Wyróżniono dwójkę naszych uczniów – Wioletę Kuleszę oraz Mateusza Joachimiaka. Jedną z nagród, był druk kartek na podstawie projektu autorów. Sprzedaż kartek ma wesprzeć w/w Hospicjum.

Marzena Szulc

 

,,Puszysty ogrom przyjaźni”

Organizatorem konkursu był Zespół Placówek  Szkolno – Wychowawczo – Rewalidacyjnych w Ostródzie oraz Stowarzyszenie ,,Amicus”. Celem konkursu było przedstawienie w ciekawej formie plastycznej czworonożnego lub pierzastego przyjaciela oraz wskazanie prawidłowych relacji pomiędzy ludźmi i zwierzętami.

Na konkurs wpłynęło 550 prac z 89 placówek z całej Polski. Tym razem nie zdobyliśmy żadnej nagrody, ale rysunki trójki naszych uczniów – Klaudii Trojanek, Wiolety Kuleszy oraz Kacpra Sobczaka, od dnia 17 marca można obejrzeć w Zamku w Ostródzie. /Derybowska i M. Szulc/

 

Praca Natalii zakwalifikowana do wystawy !

Do 26 lutego 2017 r. w Płockiej Galerii Sztuki, można oglądać prace wyróżnione i nagrodzone w ogólnopolskim konkursie ,,Wisła jaką znam”. Tematem konkursu była rzeka Wisła i życie toczące się wokół niej. To ciekawe i oryginalne prace, będące różnorodnym i interesującym spojrzeniem na rzekę – powiedziała podczas wernisażu wystawy pokonkursowej dyrektor PGS Alicja Wasilewska i podkreśliła, że w pracach zostały wykorzystane wątki baśniowe, obrzędowe oraz walory natury Wisły. Na konkurs wpłynęło 421 prac, wśród prac zakwalifikowanych na wystawę znalazł się rysunek Natalii Luft. Wyróżniona praca powstała na zajęciach u Marzeny Szulc. 

 

,,Mój portret”

Tematem konkursu zorganizowanego przez Klub Kultury Wola w Krakowie, było dowolne przedstawienie formy plastycznej o cechach portretu.

Wiolecie Kuleszy wyszło to tak doskonale, że otrzymała jedną z nagród głównych w kategorii: Terapia przez sztukę.

Należy wspomnieć, że rywalizacja była ogromna, ponieważ na konkurs zostało nadesłanych 968 prac z 93 jednostek edukacyjnych i kulturalnych z całego kraju. To już druga tak znacząca nagroda dla Wiolety w tym roku. Zwycięska praca powstała na zajęciach u Marzeny Szulc. 

 

Pan Pikuś górą!!!

Praca zatytułowana ,,Mój pan Pikuś”, Kacpra Sobczaka została nagrodzona w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla dzieci i młodzieży pod tytułem ,,Pies i Kot – Nasi Czworonożni Przyjaciele”, którego organizatorem był MDK w Jeleniej Górze.

Celem konkursu było uwrażliwienie na potrzeby zwierząt oraz rozwijanie wyobraźni plastycznej poprzez twórczą interpretację tematu. Na konkurs wpłynęło 920 prac z 83 placówek z całej Polski. Jury podczas oceny, wzięło po uwagę zgodność z regulaminem, estetykę i pomysłowość.  Praca powstała pod kierunkiem Marzeny Szulc.

,,Do czego MORZE służyć może?” 

Na to pytanie w formie plastycznej odpowiedział Patryk Zych i otrzymał wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym, zorganizowanym przez Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej.

Celem konkursu było promowanie wizerunku Polski jako kraju morskiego oraz rozwijanie u dzieci i młodzieży kreatywności, wyobraźni i fantazji. Konkurencja była ogromna, ponieważ na  konkurs wpłynęło 4812 prac z całej Polski!

Praca została wykonana na lekcji plastyki pod kierunkiem Marzeny Szulc.

 

OGÓLNOPOLSKI SUKCES!

Trójka naszych uczniów została nagrodzona w ogólnopolskim konkursie plastycznym ,,Barwy Niepodległości”, zorganizowanym przez MDK w Świdnicy.

Inspiracją do wykonania prac miało być Narodowe Święto Niepodległości. Prace plastyczne o tematyce patriotycznej miały przedstawiać historię Legionów Polskich oraz postać Józefa Piłsudskiego i Mieczysława Kozara-Słobódzkiego.

Komisja X edycji konkursu, przyznała 14 nagród, 18 wyróżnień i 60 kwalifikacji do wystawy. Wyróżnienie otrzymała Joanna Chmielewska natomiast prace Michała Krawczyka i Mateusza Joachimiaka zostały zakwalifikowane do wystawy.  

Nagrodzone prace powstały pod kierunkiem Marzeny Szulc.

 

„Mój sen o Puszczy Białej”

W październiku uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Wyszkowie wzięli udział w konkursie plastycznym na temat: „Mój sen o Puszczy Białej”.  Celem konkursu było promowanie wyszkowskich lasów, ukazanie wrażliwości społeczeństwa na otaczającą przyrodę, rozwijanie zainteresowań przyrodniczych i plastycznych. Organizatorem konkursu było Nadleśnictwo Wyszków.

8 listopada 2016 roku rozstrzygnięto konkurs i wyłoniono zwycięzców:

III miejsce zdobyła Natalia Luft uczennica klasy trzeciej Szkoły Przysposabiającej do Pracy.

 Wyróżnienie otrzymał Tomasz Łada, uczeń  klasy II Gimnazjum. Nagrodzone prace powstały na zajęciach plastyki pod kierunkiem Joanny Niemczyk i Anny Wojtaszek.

Nagroda dla Joasi!

Hasłem III Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego zorganizowanego przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie były ,,KOLOROWE IMPRESJE”. 

Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu ilustracji o charakterze przedstawieniowym bądź kompozycji abstrakcyjnej inspirowanej dowolnym utworem muzycznym. Na konkurs nadesłano 681 prac ze 114 placówek z Polski. Wśród nagrodzonych znalazła się Joasia Chmielewska. Praca powstała pod kierunkiem Marzeny Szulc.

 

Nagroda dla Klaudii!

9 maja, w pocysterskim klasztorze Sióstr Boromeuszek w Trzebnicy, Komisja Konkursowa wyłoniła zwycięzców ogólnopolskiego konkursu ,,Dzieła Miłości”. Patronat nad konkursem objął J. E. Bp. Andrzej Siemieniewski.
Na kolorowych pracach dzieci ukazały wszelkie możliwe oblicza miłości – od tej zaangażowanej w pomoc chorym i ubogim, poprzez miłość zakochanych par i szczęśliwych rodziców. – Oglądając prace młodych artystów starsi mogą wprowadzać w życie to, co dzieci namalowały – mówił o bp.  Jacek Kiciński, otwierając pokonkursową wystawę w Starej Wozowni Klasztornej. Wśród laureatów znalazła się nasza uczennica. Wyróżnienie w grupie wiekowej od 15 do 18 lat zdobyła Klaudia Trojanek. Nagrodzona praca powstała pod kierunkiem Marzeny Szulc.

Nagrody dla Klaudii i Patryka!!!

Muzeum Historii Polski ogłosiło ogólnopolski konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych. Przedmiotem konkursu zatytułowanego ,,Królewskie pary”, było przygotowanie wizerunku ślubnego wybranego króla z dynastii Jagiellonów lub króla elekcyjnego wraz z poślubioną królewną pochodzącą z obcego dworu.

Na konkurs wpłynęło 1820 prac. Przy ocenie i wyborze prac członkowie jury kierowali się następującymi kryteriami: zgodność z tematem konkursu, samodzielność wykonania pracy, pomysłowość autora, wybrana technika, oryginalność wizerunku i walory estetyczne.

Jury w składzie: Łukasz Kubacki – przewodniczący, Almus Bues, Dorota Szkodzińska, Justyna Wanat – Tenerowicz i Wojciech Paduch postanowiło przyznać 37 wyróżnień, wśród których znalazła się dwójka naszych uczniów.

Wyróżnienia otrzymali: Klaudia Trojanek i Patryk Zych. Nagrodzone prace powstały na lekcjach plastyki pod kierunkiem Marzeny Szulc.

 

 

OGÓLNOPOLSKI SUKCES KAMILI !!!

Jedno z trzech wyróżnień w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym: ,,Namaluj swoją książkę” otrzymała Kamila Skonieczna.

Celem konkursu było rozwijanie kreatywności i wyobraźni twórczej oraz poszerzanie wiedzy z zakresu różnych technik plastycznych. Organizatorem konkursu był Wrocławski Klub ANIMA.

Nagrodzona praca powstała na zajęciach przysposabiających do pracy pod kierunkiem Marzeny Szulc.

NAGRODZENI W KONKURSIE OGÓLNOPOLSKIM!!!

Organizatorem konkursu było Centrum Kultury AGORA, z siedzibą we Wrocławiu. Celem konkursu ,,Pieski w kreski”, było rozwijanie zdolności manualnych, wyobraźni i abstrakcyjnego myślenia. Organizatorzy starali się dotknąć bardzo ważnego tematu, jakim jest odpowiedzialność za drugie istnienie, relacja ludzi ze zwierzętami oraz potrzeba miłości i przyjaźni.
Spośród 1200 nadesłanych prac, dwoje z naszych uczniów zostało nagrodzonych. Drugie miejsce zajął Kacper Sobczak a trzecie Rafał Śliwka. Zwycięskie prace powstały pod kierunkiem Marzeny Szulc.

 

„Skrzydlaci Przyjaciele wokół nas”

Takie było hasło Powiatowego Konkursu Plastyczno-Fotograficznego, którego organizatorem był Zespół Szkół Specjalnych w Brańszczyku oraz Nadleśnictwo Wyszków i WOK „Hutnik”. Na konkurs napłynęło 240 prac z 36 placówek powiatu wyszkowskiego. Nasi uczniowie także wzięli w nim udział oraz odnieśli sukcesy:

konkurs plastyczny

Natalia Luft – II miejsce

Karolina Szczesna – wyróżnienie

konkurs fotograficzny

Jakub Dudziński – II miejsce

Wiktoria Szulkowska – wyróżnienie

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 16 XI 2015 r. podczas wernisażu wystawy prac uczniów ZSS w Brańszczyku.

*************************************************************************************************

ANIOŁY I DIABŁY

Anioły są naszymi braćmi i przewodnikami – to piękne fizyczne istoty, uskrzydlone, co jest uosobieniem niematerialności duszy.

Pracę na Ogólnopolski Konkurs zorganizowany przez MDK we Wrocławiu, przygotowała Edyta Giziewicz. Mając do wyboru postać anioła lub diabła zdecydowała się na wykonanie anielskiej rodziny. W pracy wykorzystano materiały naturalne i surowce wtórne. /M. Szulc/

W konkursie wzięło udział 178 szkół, placówek oświatowych i pracowni plastycznych, nadsyłając 1360 prac malarskich, rzeźbiarskich, graficznych i rysunkowych. Organizatorzy wybrali do wystawy pokonkursowej 255 prac ze 116 ośrodków. Jury konkursu przyznało 30 nagród równorzędnych oraz 70 wyróżnień. Wśród wyróżnionych znalazły się anioły Edyty Giziewicz./ M. Szulc/

*************************************************************************************************

XIV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny

,,Ilustracje do wierszy Józefa Czechowicza

i ks. Jana Twardowskiego”

Celem konkursu jest pogłębienie wiedzy uczniów na temat twórczości Józefa Czechowicza i ks. Jana Twardowskiego. Prace konkursowe wykonały Edyta Giziewicz i Sylwia Kielak. Zainspirowały je wiersze: ,,W klasie” oraz ,,Lekarstwo dla złośnicy”.

(M. Szulc)

W klasie

Ryczą w klasie dokazują

najgrzeczniejszych kotem szczują

ryczą biją się po łapie

chcą położyć się na mapie

na przyrodzie lepsza draka

wypchanego szczypią ptaka

nogi skaczą skrzypią ławki

kogoś biorą za nogawki

piszczą wyją głośno chrapią

książki do religii drapią

Nagle sfrunął anioł biały

mówi – lubię te kawały /J. Twardowski/

Lekarstwo dla złośnicy (frag.)

 Brwi jak wrona rozzłoszczona,

 nos się skręcił w inną stronę.

 Patrzy: co to za poczwara,

 czy to ja, czy małpa stara? /J. Twardowski/

*************************************************************************************************

EDYTA WYRÓŻNIONA SPOŚRÓD TRZECH TYSIĘCY!!!

Rekordowa ilość prac wpłynęła na ogólnopolski konkurs plastyczny „Kartka Świąteczna – Boże Narodzenie – Nowy Rok” 2014. Organizatorzy otrzymali aż 3188 prac, które wpłynęły na konkurs z 274 placówek oświatowych z całej Polski. Postanowiono przyznać 25 nagród i 27 wyróżnień. Wśród wyróżnionych znalazła się także Edyta Giziewicz.

Tematyka prac miała być związana z polskimi tradycjami obchodzenia Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Uczestnicy konkursu mogli wykonać ilustracje o tematyce świątecznej w dowolnej technice plastycznej na płaszczyźnie malarstwa, czyli za pomocą farb, pasteli, wycinanek, kolaży, batiku czy rysunku. Edyta wykonała rysunek lawowany tuszem na zajęciach u M. Szulc.

*************************************************************************************************

,,LIST DO ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA”

Organizatorem konkursu jest Redakcja Tygodnika Ostrołęckiego, która zachęca małych czytelników do tego, aby napisali list do Świętego Mikołaja. Dzieci mają w nich napisać o swoich marzeniach. Niektóre z nich, mają szansę się spełnić. Wybrane listy będą opublikowane w świątecznym wydaniu. Na spełnienie marzeń liczy również Aneta Giziewicz.

M. Szulc

******************************************************************************************

,,Świąteczna okładka”

Organizatorem konkursu jest Redakcja Tygodnika Ostrołęckiego. Tematem prac są zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Wybrana praca, będzie okładką numeru świątecznego Tygodnika oraz Głosu Wyszkowa. Pozostałe prace będą nagrodzone publikacją w świątecznym wydaniu gazety.

Wyzwanie podjęła Wiktoria Szulkowska, malując Świętego Mikołaja w saniach zaprzężonych w renifery, pędzącego nad uśpionym miastem.

Joanna Niemczyk

******************************************************************************************

Międzynarodowy konkurs – ,,świąteczna ozdoba z mojego regionu”

Organizatorem konkursu jest Polska Społeczna Szkoła Sobotnia im. Janusza Korczaka we Fredrikstad w Norwegii. Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy o zwyczajach bożonarodzeniowych, podtrzymanie tradycji rękodzielniczej i promowanie uzdolnień plastycznych.

Mimo wielu trudności – połamanych igieł i skaleczonego palca, efektowną bombkę z filcu wykonała Aneta Giziewicz.

M. Szulc

*************************************************************************************************

KONKURS NA MASKOTKĘ POLICYJNĄ DLA GARNIZONU MAZOWIECKIEGO

Organizatorem konkursu jest Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu. Celem konkursu jest wyłonienie autora najciekawszej pracy plastycznej, której główną ideę stanowi wybór przyjaznej maskotki policyjnej, promującej garnizon mazowiecki i wykorzystywanej podczas działań profilaktycznych.
Dumną postać owczarka niemieckiego – oficera drogówki, wymalowała Wiktoria Szulkowska.

M. Szulc

*************************************************************************************************

„KARTKA ŚWIĄTECZNA – BOŻE NARODZENIE – NOWY ROK 2014”

Celem konkursu zorganizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury w Świdnicy jest utrwalanie tradycji związanych z rodzinnym i chrześcijańskim obchodzeniem Świąt Bożego Narodzenia. Nagrodzone prace zostaną wydrukowane w formie kartki świątecznej. Prace o tematyce świątecznej, wykonały uczennice: Karolina Kopczyńska, Paulina Łukaszewska i Edyta Giziewicz.

M. Szulc

Konkurs plastyczny – „Barwy lasu”

Jak co roku wzięliśmy udział w Ogólnopolskim konkursie: ,,Barwy lasu”, którego celem jest rozwinięcie wyobraźni i wrażliwości estetycznej inspirowanej pięknem przyrody oraz poszerzenie wiedzy z zakresu technik: malarstwo, rysunek, grafika.

Prace konkursowe wykonały: Wiktoria Szulkowska, Natalia Luft, Karolina Szczesna, Sylwia Kielak, Martyna Kulesza, Edyta Giziewicz oraz trzy Pauliny – Karamuz, Łukaszewska i Pergół.

Joanna Niemczyk, Anna Wojtaszek, Marzena Szulc

Konkurs plastyczny – „Barwy Jesieni”

Martyna Kulesza i Aneta Giziewicz przygotowały prace na Konkurs: ,,Barwy jesieni”, zorganizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury w Stargardzie Szczecińskim.

Joanna Niemczyk, Marzena Szulc

 

Konkurs plastyczny „Inspirowane poezją”

List

Ktoś list dostał. Komuś serce bije.

Idzie czytać pod kwitnące jabłonie.

Czyta. Chwyta się ręką za szyję

i dno traci, i w powietrzu tonie.
Pracę zainspirowaną wierszem Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, wykonała Karolina Kopczyńska.
Organizatorem konkursu plastycznego: ,,Inspirowane poezją”,  jest Młodzieżowy Dom Kultury w Toruniu. Celem konkursu jest rozbudzenie wśród młodzieży zainteresowania poezją polską oraz wyrażenie poprzez formę plastyczną wartości poetyckich.
M. Szulc

,,KOLORY WOLNOŚCI”

W Ogólnopolskim Konkursie zorganizowanym przez Kancelarię Sejmu, wzięły udział dwie uczennice: Wiktoria Szulkowska i Aneta Giziewicz. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie wykonać pracę plastyczną przy wykorzystaniu technik rysunku, malarstwa lub kolażu, która nawiązuje koncepcją do tematu Konkursu ,,Kolory Wolności”. Wyniki już w czerwcu.
Aneta Kokoszka, Marzena Szulc

wolność  wolność

 images

,,POD ŻAGLAMI”

Pięcioro naszych uczniów otrzymało wyróżnienia w Konkursie Plastycznym ,,POD ŻAGLAMI”, zorganizowanym przez Klub Żeglarski Spinaker.
Nagrodami były bilety dla zwycięzców i ich opiekunów na koncert szantowy, który odbył się 3 maja w Ośrodku Kultury Hutnik.
Na koncercie bawili się: Martyna Kulesza, Tomasz Wąsiewicz, Rafał Śliwka, Paulina Łukaszewska oraz Karolina Szczesna.

Anna Wojtaszek , Marzena Szulc

pod żaglami  pod żaglami  pod żaglami

P1040860   P1040861

images

,,NIEZWYKŁA PISANKA”

W II Mazowieckim Konkursie Plastycznym zorganizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 2 im. Stanisława Staszica w Ostrołęce, wzięły udział trzy uczennice szkoły podstawowej: Joanna Kisiel, Magdalena Giziewicz oraz Aneta Giziewicz. Celem konkursu było propagowanie tradycji związanej z wykonywaniem ozdób wielkanocnych oraz rozbudzanie inwencji twórczych. Wyniki konkursu już 15 maja.
Małgorzata Pilacińska
Marzena Szulc

pisanka  praca Anety Giziewicz

images

Edyta Giziewicz walczy o nagrodę w II Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym ,,PTASI MIESZKAŃCY WYOBRAŹNI”, zorganizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury ,,Fabryczna” we Wrocławiu. Konkurs ma na celu rozwijanie wyobraźni plastycznej poprzez twórczą interpretację tematu konkursu.

Marzena Szulc

P1050003

 images

Czekamy na wyniki XVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego ,,Bądź rozważny, baw się grzecznie, a w Twoim domu będzie bezpiecznie”, zorganizowanego przez Komendę Główną Państwowej Straży Pożarnej. Prace konkursowe wykonali uczniowie: Karolina Kopczyńska, Kamil Marszał i Paulina Łukaszewska.

Joanna Niemczyk, Anna Wojtaszek, Marzena Szulc

P1040817  P1040818  P1040819

 

linia

TRIUMF PLASTYKÓW!!!

22 listopada 2013 r. w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Kaliszu Pomorskim miało miejsce posiedzenie jury konkursu plastycznego „BARWY LASU”, na którym dokonano oceny 683 nadesłanych prac plastycznych. Pomysłowość, kreatywność i umiejętności autorów niejednokrotnie zaskakiwały jury, w składzie: Tomasz Bukowski, Dorota Izdebska, Barbara Ludwicka (doświadczenia artyści malarze i plastycy).

Wśród laureatów znalazła się prężna grupa naszych uczniów. Wyróżnienia otrzymali: Rafał Śliwka, Paulina Łukaszewska, Angelika Kuchta, Karolina Szczesna, Wojciech Pieńczuk, Mateusz Joachimiak i Cezary Joachimiak.

Wyróżnione prace powstały na zajęciach przysposobienia do pracy i plastyki, u pań Anny Wojtaszek i Marzeny Szulc.

Otwarcie wystawy pokonkursowej odbędzie się w Galerii Wedlów 10 grudnia o godz. 14.00. Podczas wernisażu zostaną wręczone nagrody i upominki laureatom konkursu. Nam niestety ze względu na dużą odległość nie uda się dotrzeć do Kalisza, ale z niecierpliwością będziemy oczekiwać na przesyłkę pocztową.

Prace wszystkich laureatów można obejrzeć na stronie:

 www.kultura-kaliszpom.com

 

linia 2

Gratulacje!

Kilkunastu naszych uczniów wzięło udział w konkursie plastycznym: „DARY LASU”, zorganizowanym przez Nadleśnictwo Wyszków. Celem konkursu było promowanie wyszkowskich lasów, ukazanie wrażliwości społeczeństwa na otaczającą przyrodę, rozwijanie zainteresowań przyrodniczych i plastycznych uczniów. Listę laureatów ogłoszono podczas Grzybobrania w Długosiodle 16.09.2103 r. W konkursie plastycznym udział wzięli uczniowie z 8 oddziałów przedszkolnych lub przedszkoli, 15 szkół podstawowych, 3 szkół gimnazjalnych i Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Wyszkowie.

P1040266   P1040264

W kategorii uczniowie szkół gimnazjalnych I miejsce zajęli  Cezary i Mateusz Joachimiakowie oraz Mateusz Kaput.

Wyróżnienie w kategorii szkoły ponadgimnazjalne otrzymała Paulina Łukaszewska. Nagrodzone prace powstały na lekcjach przysposobienia do pracy oraz plastyki u Anny Wojtaszek i Marzeny Szulc.

linia 2

NAGRODA DLA WIKTORII!!!

P1040281

W bardzo sympatyczny sposób zainaugurowaliśmy sezon plastyczny na rok szkolny 2013/14.

12 września w Miejsko – Gminnej Bibliotece Publicznej im. C. Norwida w Wyszkowie, odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego: „Z KSIĄŻKĄ DO PRZYSZŁOŚCI”. Konkurs zorganizowano w ramach projektu „Biblioteka Akademią Przyszłości”. Celem konkursu było stworzenie uczniom możliwości do współzawodnictwa, rozwijanie ich kreatywności i uzdolnień plastycznych, poszerzenie wiedzy z zakresu różnych technik plastycznych oraz zachęcanie do częstszego sięgania po książkę.

P1030960    P1040271

Laureatką III miejsca w kategorii klas I – III została Wiktoria Szulkowska. Zwycięska praca powstała na zajęciach plastycznych pod kierunkiem M. Szulc.