Aktywny wypoczynek obszar nr.9

to nas „kręci”

Czas pozalekcyjny spędzamy na basenie, rozwijając nasze pasje i miłość do wody zaszczepioną przez Panią Sylwię Befinger i Annę Stokarską. Pod czujnym okiem Pani Sylwii i Pana Marka doskonalimy pływanie oraz uczymy się zasad bezpiecznego przebywania nad wodą. Obecnie trenujemy do Mitingu pływackiego w ramach Olimpiad Specjalnych.

linia (3)

zumba-logo

 

ZUMBA TANECZNIE NA NASZYCH LEKCJACH

 

 

Nasi uczniowie uwielbiają tańczyć robią to z wielką gracją i wkładają w taniec całe swoje „serducho” na przeciw ich zainteresowaniom wyszła Pani Edyta organizując zajęcia Zumby. Oto krótka foto relacja.

linia (3)

„hu hu ha, hu hu ha, nasza zima zła”

Czy na pewno? czyli W-F zimą

Zima nie musi być porą roku w czasie, której uczniowie na w-f skazani są na salę gimnastyczną, korytarze czy salkę korekcyjną. My wolimy dobrze się bawić na górce i terenie przyległym szkoły, w tedy możemy zorganizować wyścigi saneczkowe, zjazdy z górki na „byle czym” co pobudza wyobraźnie, czy sprawdzić swoje umiejętności w trakcie slalomu saneczkowego. Przed zabawami na śniegu uczniowie zapoznali się z zasadami bezpieczeństwa jakich powinni przestrzegać.

linia (3)

ZIMOWY KULIG

22 stycznia 2014 r. został zorganizowany długo wyczekiwany przez uczniów kulig szkolny. Organizatorkami były panie: Edyta Jakacka i Anna Wojtaszek. W kuligu udział wzięli uczniowie klas przysposabiających do pracy oraz uczniowie gimnazjum. Kulig odbył się w miejscowości Skuszew. Las był pokryty puszystym śniegiem, a nam dopisywały zarówno humory, jak i zimowa wspaniała pogoda. Czasami,  na ostrych zakrętach, z wybuchami śmiechu i radości, uczniowie spadali z sanek. Gdy dotarliśmy  na polanę piekliśmy kiełbaski i rozgrzewaliśmy się gorącą herbatą. Po pysznym posiłku uczniowie wraz z nauczycielami rzucali się śnieżkami,  zjeżdżali z górki na sankach i skakali w zaspy. Po rozgrzaniu się przy ognisku  ruszyliśmy saniami w drogę powrotną. Czas spędzony na świeżym powietrzu w Skuszewie wszyscy będziemy miło wspominać. Jazda zaprzęgiem konnym sprawiła uczniom wiele radości. Był to udany wyjazd, pełen  humoru i zabawy. Już z niecierpliwością czekamy na kulig w przyszłym roku.

linia (3)

Rajd pieszy „Monar”

Rajd pieszy połączony z elementami hipoterapii, ogniskiem i zabawami ruchowymi mający na celu promowanie aktywnego sposobu spędzania czasu wolnego, naukę obcowania z naturą i obchodzenia się ze zwierzętami hodowlanymi. W Rajdzie udział brali uczniowie z niepełnosprawnością intelektualną i ruchową.

linia (3)

 

DZIEŃ PIECZONEGO ZIEMNIAKA

Święto Pieczonego Ziemniaka. Zabawy ruchowe z elementami rywalizacji integrujące całą społeczność szkolną, zarówno Szkołę Podstawową, Gimnazjum i Szkołę Zawodową. w trakcie imprezy sportowej uczniowie wzięli udział w wyścigach taczek, przeciąganiu liny i torze przeszkód przygotowanego dla dzieciaków mniej sprawnych fizycznie.