Andrzejki 2018

Świetna zabawa, cudowna muzyka, wróżby i wspaniała atmosfera. To kwintesencja tegorocznych Andrzejek. Tradycji stało się zadość, bawiliśmy się świetnie.

,,Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość. Panowie, ciekawi co ich spotka, zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.’’

I tak właśnie było też w naszej szkole. W środę 28 listopada 2018 roku w Ośrodku odbyła się zabawa andrzejkowa.  Bawili się wszyscy uczniowie naszej szkoły. Był to dzień długo oczekiwany nie tylko przez najmłodsze dzieci, ale przede wszystkim przez młodzież, która niecierpliwie czekała na wróżby. Tego dnia dolny korytarz zamienił się w salę balową. Wcześniej wychowankowie świetlicy na swoich zajęciach  przygotowali wszelkie elementy, które posłużyły do dekoracji sali. Dzięki pomocy  samorządu  salę przyozdobiły różnokolorowe balony  oraz czarne koty. Zjawiskowy wygląd sali, wprowadził dzieci w magiczny i wesoły nastrój, który zachęcił do wspólnej zabawy, do której uroczyście zaprosił samorząd. Jak przystało na zabawę andrzejkową nie zabrakło wróżb i przepowiedni. Piękne cyganki, uczennice szkoły branżowej, przepowiadały przyszłość. Całość spotkania umilił przepyszny poczęstunek przygotowany przez panią Kasię i  panią Renatę,  podarowany przez sponsora. Uczniowie wraz ze swoimi opiekunami tańczyli i bawili się wspólnie przy dźwiękach skocznej muzyki. Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają już na następny andrzejkowy bal. Wszyscy zadowoleni wrócili do domów. pełni wiary, że spełni im się to, co wywróżyli sobie tego magicznego wieczoru. W naszej placówce bale są atrakcyjną i bardzo lubianą przez wychowanków formą rozrywki. Wspólna zabawa przy muzyce rozwija u nich inwencję twórczą i pozwala bardziej zintegrować środowisko uczniowskie.

Organizatorzy:

Katarzyna Jończyk, Marek Jończyk, Renata Kulik