Bal Wszystkich Świętych

dsc_189524 października 2016 r. po raz pierwszy w Ośrodku Szkolno- Wychowawczym odbył się Bal Wszystkich Świętych. Nie był to bal przebierańców, ale spotkanie ludzi, którzy identyfikują się ze świętymi przewodnikami na drodze do nieba. Tego dnia w naszej szkole pojawiło się mnóstwo Aniołów, Świętych i Błogosławionych. Była to chrześcijańska zabawa z okazji uroczystości Wszystkich Świętych.
W imprezie udział wzięli uczniowie szkoły podstawowej Ośrodka Szkolno- Wychowawczego oraz zaproszeni uczniowie klasy III a ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Żołnierzy Armii Krajowej w Wyszkowie wraz z wychowawcą panią Magdaleną Gorczyńską. Wśród zaproszonych gości był również proboszcz parafii Świętej Rodziny w Wyszkowie, ks. kanonik Kazimierz Wądołowski. Dzieci wesoło bawiły się przy dźwiękach muzyki, tańczyły i śpiewały poznane piosenki. Brały udział w konkursach o świętych.
Nagrodzono najlepsze przebrania. I miejsce zajął Marcin Zaśko, II Dominik Nida, III Hubert Banaszek. Komisja w składzie: ks. Kazimierz Wądołowski, pani Magdalena Gorczyńska, pani wicedyrektor Dorota Kamińska oraz pani Joanna Skurzewska wyróżnili również Mikołaja Łotarskiego oraz Oskara Kokosze. Bal był dla dzieci i rodziców, inspiracją w poznawaniu świętych i naśladowaniu ich życia.
Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę rodziców i nauczycieli za zaangażowanie
i pozytywny odzew w przygotowaniu tak pięknych strojów – przebrań.
Alina Wojtaszek, Bogumiła Woźnica