Bezpieczne ferie

W ramach realizacji zadań związanych z bezpieczeństwem, w naszej szkole 10 stycznia 2018 r., jak co roku, odbył się apel na temat: ,,Bezpieczne ferie”. Uczniowie z zaciekawieniem obejrzeli prezentację multimedialną, przygotowaną przez funkcjonariuszki Straży Miejskiej, o zagrożeniach czyhających w trakcie ferii zimowych. Panie omówiły zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przestrzegały przed ślizganiem się na skutych lodem jeziorach, stawach i rzekach, a także przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ruchliwych ulic. Udzieliły także wskazówek, jak bezpiecznie bawić się na śniegu i jak zachowywać się na kuligu. Funkcjonariuszki Straży Miejskiej nie zapomniały także wspomnieć o prawidłowym ubieraniu się w okresie zimowym.
Przypomniane zostały również numery telefonów alarmowych używanych w przypadku niebezpiecznych sytuacji, które mogą spotkać każdego ucznia w czasie zimowego odpoczynku.
Uczniowie brali czynny udział w dyskusji, co świadczy o zainteresowaniu tematem oraz wiedzy jaką już posiadają. Chętnie odpowiadali na zadawane pytania i wysuwali konstruktywne wnioski. Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali breloczki odblaskowe.
Uczniowie i nauczyciele serdecznie dziękują funkcjonariuszom Straży Miejskiej z Wyszkowa za spotkanie. Życzymy wszystkim miłych i bezpiecznych ferii.