BohaterON

Już po raz drugi uczniowie SOSW w Wyszkowie przyłączyli się do ogólnopolskiej kampanii organizowanej przez: Fundację Rosa i Fundację Sensoria, mającej na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Uczniowie wraz z wychowawcami podczas zajęć utrwalali najważniejsze wiadomości na temat tego ważnego wydarzenia z historii naszego kraju, poznawali sylwetki powstańców a następnie przygotowali dla nich własnoręcznie zrobione laurki, listy oraz kartki okolicznościowe, które po przesłaniu trafią w racę uczestników Powstania Warszawskiego.
Dzięki udziałowi w ww. akcji uczniowie mogli kształtować swoje postawy patriotyczne a także lepiej poznać dzieje naszego narodu oraz historii ludzi żyjących w czasach drugiej wojny światowej i wykazujących się patriotyczną postawą – osób, które nie chciały zostać bohaterami i wcale się za nich nie uważają, ale narażając swoje zdrowie za walkę o ojczyznę, stały się wzorami do naśladowania.
Dziękuję za zaangażowanie się w akcję BohaterOn wychowawcom oraz uczniom klas:
I u, I-II a, III a, V u, VI u, VII l, VIII a, VIII u, I pdp, I pdpu, III pdpa a także uczniom z Klubu Wolontariusza działającego na terenie naszej szkoły.

Koordynator: Marta Pazgier