„Co powiedział anioł betlejemski?”

Adwent upływa nam po znakiem różnorodnej ekspresji twórczej. Po Mikołajach z masy solnej przyszła kolej na masę papierową w świątecznym wydaniu. Motywem, który wzięliśmy na warsztat był anioł. I to nie przypadkowy, tylko betlejemski!
Uczniowie klasy I-III a, wspólnie z czterdziestoma ośmioma uczniami SP nr 4, przypomnieli tradycje Świąt Bożego Narodzenia oraz symbolikę z nimi związaną, której nieodzownym elementem jest ta świetlista postać. Dla chrześcijan aniołowie to posłańcy Boga. W Piśmie Świętym znajdziemy wiele opowieści, w której aniołowie pełnią właśnie tę funkcję: przekazują wiadomości, wpływają na decyzje ludzi, ostrzegają ich i umacniają. Chyba najbardziej znana jest opowieść o narodzeniu Pana Jezusa z Ewangelii według św. Łukasza: „Oto zwiastuję wam radość wielką, która będzie udziałem całego narodu: dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan”. Do tej pory co roku przeżywamy radość z okazji Bożego Narodzenia.

Warsztaty upłynęły pod znakiem recyklingu- plastikowe butelki, koronki, wstążki, resztki wełny przy odrobinie wyobraźni zmieniły swoje przeznaczenie. Różnorodność inspiracji pozwoliła na odwzorowanie aniołów bądź wykonanie ich według własnego pomysłu. Anioły niejednokrotnie odzwierciedlały charakter i osobowość wykonawcy.

A – anielskie trąby przynosił na myśl dźwięk uderzeń łyżki wazowej w pokrywkę, której używała jedna z pań, aby odrobinę uciszyć warsztatowiczów
N – niezwykłe zaangażowanie
I – intensywna praca
O – ogromna kreatywność
Ł – łaskawa aprobata na pytanie czy zajęcia się podobały
A to wszystko wciśnięte w 135 urzekających minut.

Zaproszenie wystosowała: Beata Kamińska z uczniami klas I a, I b i I c – wykazała się też nieocenionym kunsztem organizacyjnym.
Warsztaty przygotowały, prawu gościny nie uchybiły: Joanna Niemczyk i Marzena Szulc.
Towarzystwa dotrzymała: Joanna Juszczyńska razem z wychowankami.