Drodzy Przyjaciele naszego Ośrodka

Drodzy Przyjaciele Naszego Ośrodka

dyrektorNiezmiernie cieszę się, że mogę przekazać Wam kilka ważnych informacji na temat naszej placówki. „Każde dziecko ma prawo nie tylko do nauki, ale także do sukcesu na miarę jego możliwości.” Ośrodek tętni życiem i ma sens tylko z Wami, drodzy uczniowie, więc cieszę się, gdy widzę Was wszystkich zdrowych, uśmiechniętych, szczęśliwych i radosnych. Co roku przybywa Rodziców, którzy z ogromnym zaufaniem, przekonaniem, że nasza szkoła to jest odpowiednie miejsce do nauki i rozwoju, powierzają nam swoje Skarby – swoje pociechy. Moi uczniowie są dla mnie bardzo ważni,  to ich rozwój jest zachętą do tego, by zmieniać naszą szkołę tak, by było im w niej jak najlepiej.

Chcę by wszyscy mający kontakt ze szkołą czuli się tutaj bezpiecznie, by Ośrodek był traktowany jak drugi dom. Moi Mili, zauważyliście na pewno wiele zmian, które dokonały się w Ośrodku w ostatnich latach. Wszystko by wspierać harmonijny rozwój każdego wychowanka, umożliwiając mu osiągnięcie odpowiedniego do jego możliwości sukcesu. Integralnie realizujemy funkcje wychowawcze, dydaktyczne i opiekuńcze z uwzględnieniem specyficznych formi metod pracy oraz potrzeb dzieci.

Najważniejszym zadaniem, które chcemy realizować w najbliższym czasie, jest rozbudowa Ośrodka, która otworzy nas jeszcze bardziej na potrzeby dzieci niepełnosprawnych  i zwiększy  im dostęp do edukacji. Pragniemy, aby nasi uczniowie nie czuli się gorsi od swoich pełnosprawnych kolegów. Chcemy dać naszym uczniom to, co wykorzystają w dorosłym życiu,  co umożliwi im start, zaistnienie na rynku pracy. Planujemy poszerzać naszą edukacyjną ofertę, by każdy, kto chce rozwijać się w naszej placówce, miał taką możliwość. Planów jest wiele, możliwości też, chęci do pracy i podejmowania nowych wyzwań, wprowadzania innowacji również nam nie brakuje. Za co serdecznie pragnę podziękować mojej wspaniałej Radzie Pedagogicznej, wszystkim pracownikom Ośrodka, Rodzicom uczniów, organowi prowadzącemu szkołę – Starostwu Powiatowemu w Wyszkowie, Naszym Przyjaciołom oraz wszystkim życzliwym, którzy wspierają nas dobrym słowem  i dzielą się tym, co posiadają. DZIĘKUJĘ …

A najważniejsze jest,  by zawsze pamiętać słowa ulubionego bohatera dzieci Kubusia Puchatka: „Miejcie trochę względów, trochę Troski o Innych. W tym cała rzecz”.

Edyta Jarosz
Dyrektor Ośrodka