„Dziel się Uśmiechem”

Dziecięcy uśmiech to jedno z najpiękniejszych zjawisk na świecie. Jest synonimem radości i szczęścia. Aby był także symbolem zdrowia, od najmłodszych lat warto dbać o budowanie odpowiednich nawyków.
Aby pomóc uczniom w prawidłowym dbaniu o zęby, nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego programu edukacyjno – profilaktycznego pod patronatem Polskiego Czerwonego Krzyża pt. „Dziel się Uśmiechem”.
W ramach programu uczniowie klas młodszych wezmą udział w zajęciach edukacyjnych na temat prawidłowej higieny jamy ustnej oraz zdrowego żywienia. W dniu 3 grudnia 2019 roku w stołówce szkolnej odbyło się spotkanie inaugurujące, podczas którego uczniowie dowiedzieli się podstawowych informacji na temat zębów i sposobów dbania o nie.
W spotkaniu uczestniczyła szkolna pielęgniarka – Pani Sylwia Reniewicz, która udzielała uczniom profesjonalnego instruktarzu.
Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali zestawy do pielęgnacji zębów oraz materiały edukacyjne. Przewodnikiem dzieci po świecie pięknego uśmiechu będzie sympatyczna postać Super Wiewiórki, kojarzona z PCK od lat 60-tych XX wieku.
Organizatorem spotkania były: Marta Pazgier, Joanna Juszczyńska