Dzień Flagi w Belwederze

„Polska flaga ma swoją moc jednoczącą i budującą wspólnotę” – podkreślał Prezydent Andrzej Duda podczas obchodów Dnia Flagi oraz Dnia Polonii i Polaków za Granicą, które odbyły się 2 maja 2019 r. w Belwederze.
Przedstawiciele naszego Ośrodka dostąpili niezwykłego zaszczytu uczestniczenia w tych doniosłych uroczystościach patriotycznych. Pani Dyrektor Edyta Jarosz (jako przedstawicielka jednej z czterech szkół) otrzymała z rąk Prezydenta, Pana Andrzeja Dudy Flagę RP. Flagi otrzymali przedstawiciele organizacji działających w kraju i za granicą.
Tego dnia Prezydent wręczył także odznaczenia państwowe osobom zasłużonym na rzecz środowisk polonijnych.
Uczestniczenie w Uroczystościach związanych z Dniem Flagi były dla nas niezwykłym przeżyciem. Jesteśmy dumni, że dostąpiliśmy tego zaszczytu. Po uroczystościach oficjalnych odbywających się przed Belwederem, udaliśmy się do Ogrodów Belwederskich na elegancki poczęstunek. Mieliśmy tam okazję spotkać wiele osób znanych z telewizji oraz polityków.
Podczas rozmów z Parą Prezydencką Pani Dyrektor usłyszała wiele ciepłych słów na nasz temat. Po raz kolejny zaprosiła Prezydenta i jego małżonkę do naszego Ośrodka.