Dzień Kredki

22 listopada 2018 roku przypada święto kredki. Kredka to przyrząd do pisania i rysownia, wykonany z kolorowej pasteli, węgla drzewnego, kredy lub innego materiału. Według Słownika języka polskiego słowo „kredka” oznacza: „kolorowy grafit w drewnianej lub plastikowej oprawce, służący do rysowania i pisania” lub też „kolorową laseczkę z masy przypominającej wosk, służący do rysowania i pisania. Kredki dzielimy na ołówkowe, akwarelowe, artystyczne, pastelowe i świecowe.
Święto kredki w znaczący sposób wiąże się się z najmłodszymi, bowiem to dzięki kredkom mogą wyrazić swoje myśli i uczucia.
Rysowanie rozwija wyobraźnię dziecka, dlatego warto zachęcać dzieci do tak świetnej zabawy. W naszym Ośrodku z okazji tego święta uczniowie klas VIIa, IVu,VIa, IIpdf wzięli udział w takiej zabawie poprzez uczestnictwo w warsztatach plastycznych, mających na celu rozbudzanie wyobraźni, kreatywności, wrażliwości plastycznej wśród dzieci i młodzieży. Celem tych warsztatów było również inspirowanie do twórczych działań w dziedzinie sztuk wizualnych, a także propagowanie różnych form twórczości plastycznej.
Podczas zajęć powstało wiele ciekawych i wielokolorowych rysunków. Uczniowie zabrali nas do krainy swojej wyobraźni, do wyjątkowego, niepowtarzalnego, wykreowanego przez nich świata fantazji, pełnego niezwykłych bohaterów i ich przygód, do miejsc widzianych tylko w snach.
Prace które powstały podczas warsztatów zostały wysłane na XXIV Międzynarodowy Konkurs Plastyczny „Mój Świat” – Nieskończoność wyobraźni, organizowany przez Dzielnicowy Dom Kultury „Bronowice” w Lublinie.

Anna Wojtaszek, Marzena Szulc