Dzień Leśnika

Dzień Leśnika już na stałe zagościł w kalendarzu imprez szkolnych SOSW w Wyszkowie. 16 maja 2017 r. gościliśmy naszych przyjaciół leśników z Nadleśnictwa Wyszków (i nie tylko) już kolejny raz w murach naszej szkoły.
Szczególnych gości powitała Pani Dyrektor Edyta Jarosz. A wśród nich byli:
– prof. Tomasz Borecki – polski leśnik, profesor nauk leśnych, nauczyciel akademicki, w latach 2002–2008 przez dwie kadencje rektor Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego
– Marek Roman – Dyrektor Regionalny Dyrekcji Lasów Państwowych w Warszawie
– Pani Maryla Gadomska – Naczelnik Wydziału Organizacji i Kadr Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Warszawie
– Wojciech Kwiatkowski – Nadleśniczy Nadleśnictwa Wyszków oraz jego Zastępca, Pan Robert Wielkowski.
Na tę szczególną uroczystość nasi uczniowie z Koła Małego Przyrodnika przygotowali bardzo atrakcyjną część artystyczną. Goście obejrzeli przedstawienie pt. „Czerwony Kapturek”, wysłuchali piosenki pt. „Rodzina leśników” oraz podziwiali układ taneczny w wykonaniu naszych najmłodszych uczniów, wykonany do piosenki „Polny skrzat”.
Nasi goście wzięli także udział w zabawach i konkursie wiedzowym pod hasłem „Tajemnice przyrody”.
W czasie uroczystości wystąpił także, działający w naszej szkole Chór Przyjacielski Leśno-Nauczycielski, który zaśpiewał „Hymn leśników” oraz dwa muzyczne upominki dla naszych gości („Człowiek z liściem na głowie” z repertuaru Elektrycznych Gitar oraz piosenkę „Nie liczę godzin i lat”, śpiewaną przez Andrzeja Rybińskiego.
Aby tradycji stało się zadość, leśnicy posadzili przed naszą szkolą kolejne dwa drzewa – lipę i buk.
Bardzo lubimy to święto. Lubimy przebywać w gronie ludzi, którzy nas lubią. Mamy nadzieję, że i my dostarczyliśmy naszym gościom trochę radości a prezenty, które im podarowaliśmy, sprawiły im przyjemność.