„Dzień Śniadanie Daje Moc”

dsc_1563Aby zwiększyć świadomość uczniów na temat roli zdrowego odżywiania, nasza szkoła, włączyła się do Ogólnopolskiej akcji edukacyjnej pt. „Śniadanie daje moc”, organizowanej przez Partnerstwo dla Zdrowia, wspieranej przez Ministerstwo Zdrowia i Ministerstwo Edukacji Narodowej.
8 listopada 2016 roku wspólnie ze szkołami z całej Polski obchodziliśmy w naszej szkole ogólnopolski Dzień Śniadanie Daje Moc. Uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej wspólnie z wychowawcami spotkali się w stołówce szkolnej, aby przygotować oraz zjeść zdrowe śniadanie. Na szkolnych stolikach śniadaniowych znalazły się kolorowe kanapki, pasty twarogowe, sałatki owocowe oraz wiele gatunków pieczywa razowego i wieloziarnistego.
Nie zabrakło również świeżo wyciskanych soków owocowo-warzywnych. Uczniowie
z zaangażowaniem przygotowywali potrawy. Podczas warsztatów podkreślano rolę prawidłowego żywienia a szczególnie śniadania, jako najważniejszego posiłku dnia. Omówiono również 12 zasad zdrowego odżywiania się. Wszystkie te działania z pewnością przyczyniły się do utrwalenia zdrowych nawyków żywieniowych naszych uczniów, ale również wzmocniły integrację szkolnej społeczności.
Uroczystość zakończyło wspólne śniadanie oraz pamiątkowe zdjęcie.
Organizatorami warsztatów były: p. R.Pietrzak, M.Pazgier, M.Suska