Egzamin z tabliczki mnożenia

130 września 2016 r. uczniowie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wyszkowie przyłączyli się do „Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia” organizowanego już po raz szósty. Jest to akcja edukacyjna prowadzona w szkołach na całym świecie. Jej głównym mottem są słowa „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”.
Akcja miała na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy podczas wakacji zdążyli ją zapomnieć, mieli okazję nadrobić te zaległości. Przez cały wrzesień mnożyli i dzielili co się dało. Służyły temu bajecznie kolorowe plakaty, które zdobiły korytarze szkolne. Uczniowie, podczas spacerów edukacyjnych, łącząc matematykę z zabawą, doskonalili swoją sprawność rachunkową.
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w naszej szkole zainaugurowała pani dyrektor Edyta Jarosz, podczas porannego apelu. Następnie w klasach odbyły się egzaminy ustne i pisemne wśród uczniów szkoły podstawowej, gimnazjum i szkoły zawodowej. Miały one na celu wyłonienie Ekspertów Tabliczki Mnożenia. Kolejnym punktem programu było sprawdzenie znajomości tabliczki mnożenia wśród kadry pedagogicznej, pracowników administracji i obsługi Ośrodka. Była to ogromna frajda dla uczniów, którzy tworzyli Patrole Egzaminacyjne w szkole i mogli przepytać panią dyrektor i nauczycieli.
Punktem kulminacyjnym tego dnia były Patrole Egzaminacyjne na ulicach miasta. Uczniowie pod opieką nauczycielek matematyki: Ewy Runo, Anny Wróbel i Maryli Piekart przepytali przypadkowych przechodniów, a także osoby pracujące w różnych urzędach i instytucjach. Każdy, kto przystąpił do egzaminu wybierał los z pięcioma przykładami mnożenia bądź dzielenia, jako działaniami wzajemnie odwrotnymi. Jeżeli zdający podał wszystkie poprawne odpowiedzi zdobywał tytuł i odznakę MT EKSPERT. Łącznie przepytaliśmy 112 osób. Ekspertami Tabliczki Mnożenia zostało 89 osób. Z dumą stwierdzamy, że wyszkowianie w przeważającej mierze świetnie opanowali rachunek pamięciowy.
Koordynatorem akcji była p. Anna Wróbel.