Integracyjnie w Powsinie i Wilanowie

14 czerwca wspólnie z kl. IV ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Wyszkowie oraz ich wychowawczynią, Panią Agnieszką Trzcińską wybraliśmy się do Warszawy. Celem naszej podróży był Ogród Botaniczny PAN oraz Park Kultury w Powsinie oraz Wilanów.
W Ogrodzie Botanicznym zachwycił nas ogród różany oraz wielka różnorodność cudownych, pięknych, kolorowych i pachnących roślin. Po urokliwym spacerze zrelaksowaliśmy się na kręglach. Pozytywnych emocji nie brakowało.
Z Powsina udaliśmy się do Pałacu w Wilanowie. Posiadłość króla Jana III Sobieskiego i jego żony Marysieńki nas urzekła. Zabytkowe wnętrza i piękne ogrody rozbudziły naszą wyobraźnię i poczuliśmy się jak paziowie króla. Zgłębiliśmy swoją wiedzę podczas warsztatów historycznych ph. „Ceramiczne piecuchy”. Wybraliśmy się do krainy pięknych przedmiotów, które uwielbiają wygrzewać się w piecach, dlatego nazywamy je ceramicznymi piecuchami! To wyroby z biskwitu, fajansu, kamionki, majoliki i porcelany. Nauczyliśmy się je rozpoznawać, poznaliśmy ich funkcje, dowiedzieliśmy się, kiedy i w jakich okolicznościach Europejczycy nauczyli się produkować kamionkę i porcelanę. Dowiedzieliśmy się, który z mieszkańców wilanowskiego pałacu był największym miłośnikiem i kolekcjonerem ceramiki. W drugiej części zajęć przenieśliśmy się w czasie do dawnych warsztatów tegelbakkerij, aby poznać techniki zdobienia fajansowych płytek. Nasze ceramiczne wyroby były naprawdę piękne.
Integracyjna wycieczka bardzo nam się podobała. Nawiązaliśmy nowe znajomości i już umówieni jesteśmy na powtórkę w nowym roku szkolnym. Czeka na nas Świątynia Opatrzności Bożej. Dziękujemy czwartoklasistom za przyjęcie naszego zaproszenia i miło spędzony wspólnie czas.