Aktualności

Spotkanie z psychologiem

3 marca, dla wychowanków Internatu,  zorganizowano spotkanie z psychologiem,panią Kingą Kamińską. Spotkanie dotyczyło więzi rodzinnych. Omówiono wpływ kontaktu dziecka z rodzicami na jego dalszy rozwój, sposoby porozumiewania się, konsekwencje nieprawidłowych kontaktów. Młodzież dowiedziała się, na czym polega budowanie prawidłowych kontaktów w rodzinie oraz nabyła podstawową wiedzę dotyczącą komunikowania się.

Spotkanie z dietetykiem

18.02.2016 r. dla młodzieży mieszkającej w Internacie zorganizowano spotkanie z panią Agnieszką Czajkowską z poradni „Dobry Dietetyk”. Program spotkania obejmował umiejętność czytania etykiet na produktach spożywczych. Obalone zostały mity dotyczące odżywiania, omówiono  podstawowe zasady zdrowego żywienia. Młodzież z zainteresowaniem słuchała wykładu, zadawała pytania i  dzieliła się swoimi doświadczeniami, dotyczącymi odżywiania i stosowanej diety.

Jest taki dzień… Wigilia w Internacie

17 grudnia był dniem wyjątkowym w życiu Internatu. Był to dzień Spotkania Wigilijnego, blasku lampek choinkowych, zapachu igliwa i czas prezentów pod choinką. Po wysłuchaniu fragmentu z Pisma Świętego wszyscy składali sobie życzenia, łamiąc się opłatkiem.

Następnie zasiedliśmy do świątecznie udekorowanego stołu, gdzie podane zostały tradycyjne potrawy wigilijne. Uroczystą i świąteczną atmosferę podtrzymywały wspólnie śpiewane kolędy i kolorowa choinka. Nie zabrakło również Mikołaja, który obdarował zebranych prezentami. Podtrzymywanie pięknego zwyczaju wspólnego kolędowania jest dla wychowanków niezapomnianym przeżyciem, daje im wiele radości, ciepła oraz wzruszeń.

Andrzejki w Internacie

30 listopada, w Wigilię Andrzeja, zgodnie ze staropolskim obyczajem, sięgającym połowy XVI wieku, odbył się w Internacie „Wieczór wróżb”. Wychowawcy, Paweł Befinger i Justyna Łyczyszyńska, zamienili Internat w nastrojowy salon wróżb. Tego wieczoru można było uczestniczyć w wielu atrakcjach: andrzejkowa numerologia, magiczny krąg andrzejkowy, buty za próg czy też kolorowo andrzejkowo. O tym jak dobrze bawili się mieszkańcy Internatu można przekonać się zaglądając do galerii ze zdjęciami z tej imprezy.

Warsztaty profilaktyczne

 26 listopada 2015 r odbyły się warsztaty profilaktyczne  dla wychowanków internatu. Zajęcia obejmowały następujące zagadnienia: uzależnienie od alkoholu, narkotyków, hazardu, elektronicznych środków przekazu. Omówiona została skala zjawiska, typologia, społeczne skutki, oraz przyczyny. Zajęcia prowadził wychowawca internatu wraz z zaproszonym psychologiem, panią Ewą Biernat Chojnacką.

Dyskoteka w stylu lat 60-70

16 kwietnia 2015 r. w internacie  odbyła się dyskoteka w stylu lat 60-70. Uczniowie przyodziali stroje zbliżone do noszonych w tamtych latach.  Nie zabrakło takich utworów jak: „ Chłopiec z gitarą”, „Autostop” Karinn Stanek, „Trzynastego” Kasi Sobczyk,  „Małgośka” Maryli Rodowicz i wielu innych  z tamtego okresu. Lata 60-70 zapoczątkowały cykl spotkań na parkiecie. Następna dyskoteka to Disco Polo lat 80.

kreska (2)

10.09.2013r. wychowankowie internatu uczestniczyli w ognisku integracyjnym zorganizowanym na terenie Stajni „Azarro”

100_2239

Po wyczerpujących aktywnościach, jeździe konnej, grze w piłkę, badmintona przystąpiliśmy do tradycyjnego pieczenia kiełbasek przy ognisku, a dla tych, którym po meczu brakowało już siły by trzymać kijek rozpaliliśmy grilla.