IV Sportowa Paraolimpiada „Pod Dębami”

imag001628.09.2016 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w IV Sportowej Paraolimpiadzie „Pod Dębami”, która odbyła się na boisku Orlik przy Zespole Szkół w Ostrówku. W tym sportowym wydarzeniu wzięło udział ponad 200 uczniów z Wołomina, Marek, Brańszczyka, Otwocka, Helenowa, Warszawy, Ostrówka i Wyszkowa.
Naszą szkołę reprezentowali: Julia Filipiak, Małgorzata Lewandowska, Michał Krawczyk, Mariusz Rogulski, Kamila Skonieczna, Sylwia Powierża, Mariusz Książek.
Paraolimpiada rozpoczęła się uroczystym przemarszem na płytę boiska oraz powitaniem Pani Sylwii Kielczyk – dyrektor Zespołu Szkół w Ostrówku. Uczestnicy Paraolimpiady wzięli udział w następujących konkurencjach:
– bieg przełajowy dla uczniów młodszych
– bieg przełajowy dla dzieci starszych
– rzuty woreczkiem do zawieszonego w bramce hula
– hop– strzały piłką do bramki
– rzuty do kosza
– rzuty piłką lekarską na odległość
– prowadzenie piłki do unihokeja
– nauka fechtunku, którą poprowadził mistrz paraolimpijski Adrian Castro
Należy pochwalić uczniów naszej szkoły za zapał, hart ducha oraz włożenie dużej ilości sił w poszczególne konkurencje sportowe. Po zakończonych zawodach sportowcy wraz z opiekunami udali się na ciepły posiłek i słodki poczęstunek. Mieli do wyboru kiełbaski, kaszankę z grilla, wojskową grochówkę. Na deser wszyscy uczestnicy mogli delektować się pysznymi ciastami i popcornem. Po posiłku odbyły się zabawy taneczne prowadzone przez animatora, dzięki którym nasze dzieci zapomniały o zmęczeniu, wspaniale się bawiąc.
Pomimo ogromnej rywalizacji sportowej i ducha walki zwycięzcami IV Sportowej Paraolimpiady w Ostrówku okazali się wszyscy.
Na zakończenie uczestnikom wręczono pamiątkowe medale, dyplomy oraz plecaki. Każda z uczestniczących szkół otrzymała pamiątkowy puchar. Opiekunem naszych wspaniałych i dzielnych dzieciaków był p. Jarosław Komorowski.