IX Mławska Olimpiada Osób Niepełnosprawnych

16 maja sześciu zawodników reprezentujących naszą szkołę: Janusz Anna, Mierzejewski Mateusz, Bański Bartek, Pet Przemysław, Zając Michał, Osowiecki Bartek podjęło rywalizację na IX Mławskiej Olimpiadzie Osób Niepełnosprawnych. Celem zawodów była integracja i rewalidacja młodzieży niepełnosprawnej, popularyzacja aktywnego wypoczynku, lekkoatletyki. Zawodnicy startowali w klasycznych konkurencjach lekkoatletycznych: biegach na krótkich i średnich dystansach indywidualnych i sztafetowych oraz skoku w dal. Konkurencjom olimpijskim towarzyszył zorganizowany na głównej płycie stadionu trening motoryczny.
Nasza szkoła zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji medalowej z dorobkiem 4 medali, w tym trzech złotych i jednego brązowego. Bardzo dobrze pobiegł Mateusz, poprawiając swój czas życiowy na 100m o 00.03.00.
IX zawody w Mławie były pożegnalnymi zawodami Ani Janusz, która w tym roku kończy edukację w SOSW, a przez te wszystkie lata tak dzielnie reprezentowała naszą szkołę, zarówno na zawodach lekkoatletycznych, jak i w sportach drużynowych.
Oto nasi medaliści:
Anna Janusz: bieg na 100m złoto z czasem 00.15.35
skok w dal z rozbiegu – miejsce pierwsze
Mateusz Mierzejewski: skok w dal z rozbiegu – miejsce trzecie
bieg na 100 m – złoto z czasem 00.12.90