Koncert charytatywny

Działające w naszej szkole Stowarzyszenie „Nasza Zakolejowa”, zorganizowało Koncert charytatywny. Odbył się on 1 lutego 2017 r. w kościele pw. św. Wojciecha w Wyszkowie. Inicjatorką tego przedsięwzięcia była nauczycielka naszej szkoły, Pani Izabela Piotrowska-Modzelan.
Na koncercie zaprezentowano kolędy, pastorałki i piosenki o tematyce świątecznej. Śpiewali je: Chór Przyjacielski Leśno-Nauczycielski specjalnie na tę okoliczność wspierany przez członków Stowarzyszenia „Nasza Zakolejowa”. Wykonali oni „Przybieżeli do Betlejem” oraz „Gore Gwiazda”. Młodzieżowa Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Wyszkowie z kapelmistrzem Franciszkiem Józefem Bieganowskim zaprezentowała się w utworach „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Last Christmas”, „Bóg narodził się” – w tym utworze Orkiestrze towarzyszyła Maryla Modzelan. Chór Parafii św. Wojciecha pod dyrekcją Krzysztofa Zacharskiego zaśpiewał „Bóg Zawitał”, „Mędrcy Świata”, „W żłobie leży”, „Kolęda dla nieobecnych”.
W koncercie wystąpili również soliści: Kinga Sędzicka – uczennica SOSW w Wyszkowie („Śpij mój maleńki”), Alicja Mieszało („Adeste Fideles”), Krzysztof Hołymczuk („Polskie Betlejem”), Jana Dąbkowska („Mroźna cisza”, „Maleńki Jezus”), Bartłomiej Jachacy („Mario czy już wiesz”), Izabela Abramczyk („Mizerna cicha”), Hubert Zduńczyk („Kołysanka dla okruszka”) oraz Maryla Modzelan („Cicha noc”). Zaprezentował się także duet: Alicja Mieszało i Krzysztof Hołymczuk w utworze „Narodzenia czas”.
Artystom akompaniowali: Marek Jończyk, Piotr Wyszyński, Mateusz Parzych i Dobiesław Dąbkowski, natomiast za dźwięk i nagłośnienie odpowiadali Mirosław Kuczyński i Marek Modzelan. Koncert prowadziła Pani Anna Chmielak.
Pieniądze, które zbierane były po koncercie przez młodzież uczącą się w naszym Ośrodku, Stowarzyszenie „Nasza Zakolejowa” przeznaczy na zorganizowanie letnich półkolonii dla dzieci z autyzmem i niepełnosprawnością intelektualną.
Koncert, dla licznie zebranych słuchaczy w kościele św. Wojciecha, był niezwykłym przeżyciem. Było to naprawdę wspaniałe pożegnanie się z okresem bożonarodzeniowym.
Stowarzyszenie „Nasza Zakolejowa” oraz cała społeczność Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Wyszkowie składają serdecznie podziękowania wszystkim wykonawcom, zaangażowanym w zorganizowanie koncertu oraz darczyńcom za dobre serce, empatię i wsparcie finansowe.