„Kromka chleba” – XIV Przegląd Twórczości Religijnej Osób Niepełnosprawnych

p1080932Już po raz kolejny, zaprzyjaźnione Szkoły Specjalne i Ośrodki Szkolno- Wychowawcze, wzięły udział w niecodziennym wydarzeniu. 22 listopada 2016 r. w Starym Lubiejewie, odbył się XIV Przegląd Twórczości Religijnej Osób Niepełnosprawnych. Tegoroczne hasło brzmiało „Kromka chleba”.
Podczas przeglądu dzieci mają możliwość zaprezentowania na scenie swoich zdolności aktorskich. Nasza grupa zaprezentowała własną wersję baśni, pt. „Dziewczynka z zapałkami”. Chcieliśmy uwrażliwić wszystkich na konieczność niesienia pomocy potrzebującym.
Ambitny repertuar naszych podopiecznych wzbogaciły dekoracje wykonane pod kierunkiem opiekunów: Bogusławy Woźnicy, Aliny Wojtaszek oraz Anny Rogowskiej.
Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni gromkimi brawami oraz otrzymali pamiątkowe nagrody: statuetkę anioła oraz drobne pamiątki z logo Przeglądu.
Było to wydarzenie, które ubogaciło nas nie tylko pod względem duchowym i kulturalnym, ale również wychowawczym. Pomimo lęków i obaw zmierzyliśmy się z wyzwaniem, pokazaliśmy się z naszej najlepszej strony. Możemy być dumni, że mamy tak utalentowanych i mądrych uczniów. Jak tłumaczą organizatorzy, Przegląd Twórczości jest miejscem, gdzie osoby niepełnosprawne są nie tylko otaczane szczególną życzliwością i szacunkiem, ale doświadczają także braterstwa i solidarności oraz mają możliwość podzielenia się z innymi swoimi talentami i darami.