List od Księcia Harryego…

p1090383Czy Jego Królewska Wysokość
Książę Henryk z Walii
odwiedzi SOS-W?

Uczniowie klasy II a nie wykluczają takiej możliwości: „To było naprawdę miłe, że zaprosiliście Jego Królewską Wysokość aby odwiedził waszą szkołę, jednakże w obecnej chwili nie ma planów odwiedzenia Polski, ale czeka na taką możliwość”.
Tuż przed wakacjami Julka, Bartek, Mikołaj i Joasia razem z wychowawczynią Joanną Juszczyńską i nauczycielką plastyki Marzeną Szulc, wysłali życzenia urodzinowe do Księcia Harryego. Przygotowanie kartki wymagało sporo pracy, ponieważ do życzeń dołączyliśmy fotografię z ,,królewskiej” sesji zdjęciowej.
W imieniu Księcia napisała do nas pani Claudia Spens – Naczelna Biura Korespondencyjnego Ich Królewskich Wysokości:
,,Drogie Dzieci, Książę Harry zwrócił się do mnie, aby w Jego imieniu podziękować za cudowną, ręcznie wykonaną kartkę, którą otrzymał z okazji swoich 32 urodzin. To było wspaniałomyślne z waszej strony. Jego Królewska Wysokość był dogłębnie poruszony, że podjęliście wysiłek napisania do niego. Spełnia także waszą prośbę i przesyła swoją fotografię na szkolną tablicę wraz z najcieplejszymi podziękowaniami i najlepszymi życzeniami”.
Fotografia Księcia znajdzie się w zacnym towarzystwie; pomyślimy czy umieścić ją obok zdjęcia Królowej Elżbiety, papieża Franciszka czy pani Prezydentowej Agaty Kornhauser- Dudy.
Tymczasem nie tracimy nadziei i zaczynamy szlifować język angielski…bo kto wie, może kiedyś na Zakolejowej 15 A pojawi się ON – książę Zjednoczonego Królestwa, członek brytyjskiej rodziny królewskiej, syn Karola, księcia Walii i Diany Spencer, córki 8 hrabiego Spencer, wnuk Królowej Elżbiety II. Piąty w sukcesji do brytyjskiego tronu.

Dziękujemy pani Eli Iglik za pomoc w tłumaczeniu listu.

Marzena Szulc
Joanna Juszczyńska