„Matematyczny spacer ścieżkami przyrody”

Uczniowie klasy 7 Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wyszkowie wzięli udział w konkursie matematyczno-przyrodniczym ph.: „Matematyczny spacer ścieżkami przyrody”, organizowanym w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Ostrołęce. Zajęli w nim I miejsce.
Do zmagań konkursowych przystąpiło 5 drużyn ze szkół specjalnych w Pułtusku, Ostrołęce, Ostrowi Maz. i Długoborzu. Konkurs dotyczył przedmiotów matematyczno – przyrodniczych i składał się z trzech etapów: część pierwsza – pytania do obejrzanego filmu nt. budowy i pracy serca, cz. druga-praktyczne działanie, czyli resuscytacja krążeniowo oddechowa na fantomie oraz część trzecia, czyli pytania teoretyczne, głównie zadania z matematyki.
Nasi uczniowie – Wiktoria Szulkowska, Dominika Kaczmarczyk, Stanisław Turowski oraz Patryk Zych znakomicie poradzili sobie z teorią i zaprezentowali swoje umiejętności w praktyce, zdobywając I miejsce. Rozradowani uczniowie oraz dumne z ich osiągnięć nauczycielki – p. Ewa Kazimierczyk i p. Maria Piekart uczcili zwycięstwo lodami w Goworowie.
Uczniom gratulujemy !!!