Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

5 listopada przypada Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Warto pamiętać, że bajka to jeden z ważniejszych sposobów na przekazywanie dzieciom wiedzy na temat otaczającego je świata. Grupa 22 nauczycieli z dużym entuzjazmem włączyła się w przygotowanie tej uroczystości dla uczniów szkoły podstawowej. Doszliśmy do wniosku, że to świetna okazja, aby przypomnieć sobie, że bajki to nie tylko doskonała rozrywka, ale też często nauka.
Przygotowania odbywały się w tajemnicy, aby cała uroczystość była dla dzieci zaskoczeniem. Korytarze były udekorowane postaciami bohaterów ze znanych bajek. Kolejna atrakcja to przedstawienie nauczycieli, pt. „Dziwny sen Hani”. Była to forma apelu czytelniczego. Przewijający się w przedstawieniu bohaterowie skarżyli się na czytelników niszczących książki. Uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie z odbiorem treści przedstawienia.
W dalszej części uroczystości siedem zespołów, pod opieką bajkowych postaci, wzięło udział w konkursie. Wykonywali zadania na spostrzegawczość, sprawdzali swą sprawność grafomotoryczną, dopasowywali rekwizyty do danych postaci a także odgadywali tytuły bajek przedstawianych w formie teatrzyków przez nauczycieli.
Wszyscy doskonale się bawili. Ten dzień miał wszystkim przypomnieć, jak ważne są bajki i że warto do nich powracać.
Wszystkim nauczycielom zaangażowanym w przygotowania serdecznie dziękuję.
Koordynator A.Stokarska