Międzynarodowy Konkurs Plastyczny ,,Święty Jan Paweł II w oczach dziecka”

Organizatorem międzynarodowego konkursu plastycznego było Muzeum w Bielsku Podlaskim. Konkurs został objęty Honorowym Patronatem J. E. Biskupa Drohiczyńskiego Tadeusza Pikusa, Fundacji Konferencji Episkopatu Polski ,,Dzieło Nowego Tysiąclecia”, Ministra Edukacji Narodowej, Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie, Marszałka Województwa Podlaskiego oraz Starosty i Burmistrza Miasta Bielsk.
Czternasta edycja była inspirowana hasłem Dnia Papieskiego, które brzmiało: ,,Wstańcie, chodźmy!”- to słowa, które skierował Chrystus do Apostołów po modlitwie w Ogrójcu.
Na konkurs wpłynęło 1974 prac, z czego 115 ze świata. Z katalogu wystawy możemy wyczytać: ,,Cieszy nas niesłabnące zainteresowanie tematem i nauczaniem Jana Pawła II oraz zaangażowanie autorów prac i opiekunów. Dziękujemy każdej i każdemu z Was za czas, pracę i serce włożone w wykonanie tych pięknych dzieł”. Szczególne gratulacje należą się Kacprowi Frąckiewiczowi, który zdobył nagrodę w kategorii V. Zwycięska praca powstała na zajęciach rozwijających kreatywność pod kierunkiem Marzeny Szulc.