„Mikołaj z masy solnej”

4 i 5 grudnia 2017 r. nasz Ośrodek odwiedzili uczniowie klasy IIIe, ze Szkoły Podstawowej nr 1 oraz uczniowie klasy Id, ze Szkoły Podstawowej nr 5. Wspólnie z wychowankami Ośrodka, z klas II- IIIa i IV l uczestniczyli w warsztatach plastycznych, podczas których doskonalili swoją sprawność manualną oraz kształtowali umiejętność modelowania masy poprzez naśladownictwo.
Dzieci, najpierw obejrzały prezentację multimedialną, poświęconą dwóm Mikołajom: św. Mikołajowi – biskupowi z Miry oraz Mikołajowi z masy solnej. Prawdziwy Mikołaj – biskup, żył na terenie dzisiejszej Turcji i otoczony był równie dużym kultem, co jego współczesny, komercyjny odpowiednik – Brodacz z Północnej Krainy, w czerwonym kubraku, z workiem prezentów i ekipą reniferów. Św. Mikołaj był człowiekiem niesamowicie dobrym. Troszczył się o biednych, podrzucał im ukradkiem jedzenie, pieniądze i upominki. Dlatego 6 grudnia, gdy przypada rocznica śmierci biskupa, obdarowujemy swoich bliskich prezentami.
Po wysłuchaniu opowieści uczniowie przystąpili do modelowania masy solnej tak, by powstała postać, wyczekiwanego przez wszystkich Mikołaja- Krasnoluda z Laponii.
Warsztaty przygotowały Panie: J. Niemczyk, M. Szulc, M. Andrzejewska.