Moje spotkanie z Marią Konopnicką

dsc_3219Maria Konopnicka odwiedziła Naszą szkołę! Podczas lekcji języka polskiego uczniowie klasy Va oraz VI mieli niezwykłą okazję spotkać się z patronką ośrodka.
Jak się okazało czytanie noty biograficznej zawartej w encyklopedii nie jest takie proste. Wiele informacji jest niezrozumiałych. Skróty utrudniają i tak już dość trudne zadanie. Prezentacja jest o wiele lepszym sposobem zapoznania się z życiem i twórczością znanych osób, ale i tak najciekawsze okazało się spotkanie twarzą w twarz. Uczniowie w roli dziennikarzy i … Maria Konopnicka we własnej osobie.
Szczegółowe odpowiedzi na pytania pozwoliły uczniom przenieść się oczami wyobraźni w czasy życia i twórczości Marii Konopnickiej, która opowiadała o swoim dzieciństwie, o szkole, o małżeństwie, o swoich utworach. Ze śmiechem na ustach uczniowie wysłuchali „Stefka Burczymuchę”. I to właśnie ten śmiech, ta dziecięca radość jest najlepszą oceną twórczości patronki naszej szkoły (a także lekcji języka polskiego poświęconej pamięci Marii Konopnickiej).