Grudzień

Szkolne spotkanie opłatkowe

      W celu dopełnienia świątecznego nastroju w szkolnym gronie odbyło się spotkanie opłatkowe. To czas przyjemnego, ale nadal edukacyjnego oddziaływania na naszych uczniów. Wspólnie stroimy choinkę własnoręcznie przygotowanymi ozdobami, śpiewamy kolędy oraz przypominamy sobie tradycje i zwyczaje bożonarodzeniowe. Dopełnieniem  spotkania była wizyta Świętego Mikołaja, który obdarował prezentem każdego z wychowanków.Potem nastąpił moment najważniejszy – przełamanie się opłatkiem i składanie sobie życzeń. Był to dzień, w którym cała społeczność szkolna poddała się magii Świąt Bożego Narodzenia.

Szkolny konkurs na  Bożonarodzeniową Kartkę Świąteczną

      Starając się wprowadzić świąteczną atmosferę w szkole, zaprosiłam uczniów i nauczycieli do udziału w konkursie na wykonanie Świątecznej Kartki Bożonarodzeniowej. Ideą konkursu było kultywowanie tradycji bożonarodzeniowej, prezentacja i popularyzacja twórczości plastyczno-technicznej.W konkursie wzięli udział uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjum. Swoich sił spróbowali również uczniowie zespołów rewalidacyjno-wychowawczych ze wsparciem i pomocą nauczycieli. Trudno było dokonać jednomyślnego wyboru, ponieważ uczniowie wykazali się dużą pomysłowością i wyobraźnią, a przede wszystkim zaangażowaniem.Wszystkie klasy zostały wyróżnione i nagrodzone dyplomem oraz słodkim poczęstunkiem. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się podczas spotkania opłatkowego, co przysporzyło uczniom dodatkowych emocji.

Święta tuż, tuż

     Coraz szybciej upływa nam czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Podczas szkolnych zajęć czuć już je bardzo. Uczniowie nadają swoim klasom świąteczny klimat ubierając klasowe choinki i tworząc stroiki. Wszystko to nastraja do tworzenia aury bliskości i ciepła, którego naszym uczniom bardzo potrzeba.

Wycieczka do Wielkiej Krainy Elfów

           13 grudnia uczniowie szkoły podstawowej odwiedzili Wielką Fabrykę Elfów. Elfy, na specjalne życzenie Świętego Mikołaja oprowadziły nas po zakamarkach Wielkiej Fabryki. Mogliśmy wczuć się w rolę pomocników Mikołaja pomagając w wielu sprawnościach tj.: segregowanie listów, ujeżdżanie koników, które stawały się reniferami, robienie zabawek czy szukanie sań Mikołaja. Na koniec na dzieci czekała największa niespodzianka, a mianowicie spotkanie ze Świętym Mikołajem. Zabawy i radości było co niemiara. Oczekiwanie na święta po wizycie w Wielkiej Krainie Elfów będzie jeszcze przyjemniejsze.

Podróż do krainy Świętego Mikołaja

            W mikołajkowe popołudnie zaprosiliśmy uczniów klasy I-III i IV-VI w podróż do krainy Św. Mikołaja.  Aby móc się tam wybrać należało najpierw odgadnąć charakterystyczne dla nadchodzących świąt emblematy, a także pokonać przeciwników w tańcu z krzesłami w rytm świątecznej piosenki. Zwycięzca otrzymał rogi Rudolfa i mógł powozić orszakiem Św. Mikołaja. A w jego krainie uczestnicy zabawy musieli zdobyć sprawność elfa – pomocnika Świętego. Ich zadaniem było wykazać się umiejętnością pakowania prezentów do worka, grania w „zimową Zośkę”, trafianie do celu śnieżką, odgadywanie zimowych zagadek, a także wykonanie ozdoby świątecznej. Poza tym czekały inne niespodzianki jak świąteczna zgaduj-zgadula czy upominkowy quiz zadaniowy. Wszyscy okazali się niezawodni, a co najważniejsze radośni. W doskonałych nastrojach tym samym zaprzęgiem powróciliśmy do klasy.

                       

Ulepimy dziś bałwana? No chodź zrobimy to …

        Długo nie trzeba było nas namawiać. Warunki pogodowe sprzyjające. Śnieg puszysty. Ubrani w czapki, szaliki i rękawiczki ruszyliśmy stworzyć przyjaciela. Śnieg nie koniecznie chciał się nas „słuchać”. Mimo to udało nam się ulepić Olaffa. Dobrze, że „nosów” dla niego mieliśmy więcej, bo znaleźli się wśród nas miłośnicy chrupiącej marchewki.  Radochy było co niemiara. Nie obyło się bez walki na śnieżki.

dsc09137 dsc09167 dsc09138 dsc09153 dsc09157 dsc09158dsc09168 dsc09172 dsc09193 dsc09197 dsc09207 dsc09221  dsc09222 dsc09224 dsc09225 dsc09227 dsc09228 dsc09249 dsc09264 dsc09269 dsc09198