Luty

Zabawa Karnawałowa

        Bardzo hucznie zakończyliśmy tegoroczny karnawał w naszym domu. Wspólnie z nami na zabawie karnawałowej bawiły się zaprzyjaźnione placówki, a mianowicie Ośrodek Szkolno – Wychowawczy z Wyszkowa oraz po raz pierwszy u nas wychowankowie Ośrodka Rewalidacyjno – Edukacyjno – Terapeutycznego z Wyszkowa pod opieką terapeutów i rodziców. Gościem specjalnym imprezy był Pan Konrad Balcerzak – mistrz świata w kulturystyce klasycznej w kategorii Junior z 2013r. Nasz gość pokazał nam swoje pięknie zbudowane ciało, chętnie pozował do wspólnych z nami zdjęć, ale też świetnie odnalazł się na parkiecie.

Zimowy koncert Orkiestry Dętej

     Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w niecodziennej uczcie kulturalnej, na którą zaprosili nas muzycy Orkiestry  Dętej POLFA  z Grodziska Mazowieckiego. Jak co roku zaprzyjaźnieni  z DPS muzycy odwiedzili mieszkańców ze wspaniałymi utworami  latynoamerykańskimi, które wyjątkowo rozgrzewały w ten mroźny dzień.

Chcecie bajkę, oto bajka,

a z nią uczniowie Gimnazjum Nr 1 w Wyszkowie

   Tak własnie rozpoczęła się nowa, trzyletnia przygoda z pierwszoklasistami z Gimnazjum Nr 1 w Wyszkowie. Bajka pt. Królewna Śnieżka w wykonaniu przybyłych gości pozwoliła na nawiązanie pozytywnych więzi z uczniami naszej szkoły, jak i mieszkańcami DPS. Popis talentów muzycznych i wokalnych w szczególny sposób umilił wspólne spotkanie. Wzruszeń nie brakowało, szczególnie pośród odwiedzających, którzy niejednokrotnie pierwszy raz spotkali się z różnoraką niepełnosprawnością. Zaproszeni do zwiedzania Szkoły Filialnej mogli bezpośrednio poznać uczniów, sale, w których się uczą i ich specyfikę. Ukoronowaniem spotkania był słodki poczęstunek serc, ofiarowany przez przybyłą młodzież.

Zimowe stołówki dla naszych przyjaciół

     Uczestnicy klubu przyjaciół przyrody w naszej szkole są zawsze aktywni i zainteresowani losem zwierząt i ptaków. Już od jesieni prowadzimy dla nich zimową stołówkę na tarasie szkoły. Dzięki temu możemy czynić  obserwację przybywających do nas skrzydlatych gości. W tym roku jesteśmy zdziwieni ich różnorodnością. Są wśród nich sikorki modraszki, bogatki, a także czarnogłówki i sosnówki. Pierwszy raz odwiedza nas kowalik i dzwoniec. Sójki i wróbelki, jak i wiewiórka chętnie zaglądają po smakołyki. Ale nie zapominamy również o leśnych zwierzętach, które późną zimą czekają na pomoc człowieka. Okoliczny paśnik wypełniliśmy jak należy. Marchewki, buraczki, ziemniaczki, ziarna, żołędzie – dla każdego coś dobrego. A kto go odwiedza mogliśmy dowiedzieć sie podczas obserwacji tropów zostawionych na śniegu. Do wyprawy przygotował nas warsztat edukacyjny, podczas którego mieliśmy okazję nie tylko pogłębić posiadaną wiedzę, ale i rozwiązać quizy, zagadki tematyczne.