Maj

„Rzepka” w prezencie na Dzień Dziecka

          Uczniowie Zespołu Szkół nr 3 w Wyszkowie z okazji Dnia Dziecka przygotowali dla nas niespodziankę w postaci inscenizacji na podstawie wiersza Juliana Tuwima pt. „Rzepka”. Barwne stroje, ciekawa interpretacja wiersza wprawiły nas w dobre humory. Do każdej z postaci dołączony był związany tematycznie utwór muzyczny i krótka inscenizacja ruchową. Mamy nadzieję, że nasza znajomość rozwinie się na dobre. A uczniom Zespołu Szkół nr 3 serdecznie dziękujemy za niespodziankę.

Bezpieczni na drodze – zajęcia otwarte

        „Jestem bezpieczny na drodze” czyli bezpieczeństwo naszych uczniów górą. Jak co roku odbyły się zajęcia „Bezpieczni na drodze”, najpierw uczniowie przypomnieli sobie podstawowe znaki drogowe, pojazdy uprzywilejowane oraz numery alarmowe. Następnie mieli możliwość uczestnictwa w ruchu drogowym, poznali zagrożenia związane z poruszaniem się po drogach,  sygnały świetlne i ich znaczenie, a przede wszystkim jak właściwie należy zachowywać się jako uczestnik ruchu drogowego.

V Powiatowa Olimpiada Osób Niepełnosprawnych w Brańszczyku

            30 maja 2017 r. na terenie Domu Pomocy Społecznej w Brańszczyku odbyły się coroczne Zawody Sportowe dla Osób Niepełnosprawnych. Pogoda dopisała, organizatorzy zadbali o atrakcyjne konkurencje, a uczestniczy o wspaniały nastrój. W licznych zakątkach rozległego terenu rozgrywały się przeróżne konkurencje dla małych i dużych, dostosowane do możliwości uczestników. Dlatego też i my mogliśmy wystartować w kilku konkurencjach,  m.in. biegach przełajowych, torach przeszkód, przeciąganiu liny czy wyścigach nart. Oprócz konkurencji sportowych były też gry stolikowe, plener malarski czy kąciki kulinarne. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Ponieważ tegoroczny jedenasty już festyn z okazji Dnia Dziecka miał jak zawsze wyjątkowy charakter,  gdzie oprócz słodyczy i wiejskiego jadła na koniec odbyła się ludowa zabawa taneczna.

Zakładamy kwietną łąkę

            Kolejny już raz miłośnicy klubu przyrodnika podejmują się aktywności plenerowej na rzecz ochrony ptaków, owadów i motyli. W tym roku postanowiliśmy ponowić akcję założenia kwietnej łąki. To dzięki zasianym na niej kwiatach z gatunków miododajnych i pyłkowych mamy nadzieję gościć bogatą różnorodność motyki i pszczół. Nie byliśmy obojętni dla owadów, którym służyć będą domki wypełnione  trawą, drobnymi patykami i suchymi kwiatostanami. Mamy nadzieję, że będą odpowiednim dla nich schronieniem. W karmnikach dla motyli ułożyliśmy lubiane przez nich owoce, a  poidełko dla ptaków wypełniliśmy wodą. Ale te prace to etap końcowy. Najpierw trzeba było skopać teren pod zasiew, oczyścić z korzeni zeszłorocznych traw pampasowych. Następnie uczniowie zasiali nasionka kwiatów i podlewali je wodą. A dbać o łąkę chcieli wszyscy, najpiękniejsze efekty będą latem.


      

Stymulacja polisensoryczna według pór roku- zajęcia otwarte
Poranny krąg – Wiosna

            Do wiosny należy kolor zielony. Zieleń kojarzona jest z siłą tworzenia , wzrostu, procesem dorastania.  Zieleń łagodzi, przynosi zadowolenie, uspokaja i odpręża. Podczas zajęć używamy olejku cytrynowego, który działa antyseptycznie, pobudza apetyt i ożywia. Każdej porze roku przyporządkowany jest instrument, wiosną używamy bębna. Jako bodziec smakowy podajemy dzieciom cytrynę, zaś żywiołem, który należy do wiosny jest ziemia. Dzieci podczas zajęć nie tylko doświadczają różnorodnych bodźców ale przede wszystkim świetnie się bawią.

   

POLSKA  BIEGA  2017

         To jedna z najlepszych imprez biegowych w naszym mieście, w której nasi uczniowie brali udział już kolejny raz. W tej,  XIII edycji Polska Biega wzięło udział 1521 osób, wspaniale się bawiąc, ciesząc się aktywnym spędzeniem wolnego czasu i ciepłą wiosenną pogodą. Tegorocznym ukoronowaniem ukończenia biegu były medale, jednakowe dla każdego uczestnika.

Smacznie, zdrowo, kolorowo – zajęcia otwarte
Wiosenne kanapki

     Zajęcia praktyczne to niezbędny aspekt w procesie wychowawczo – dydaktycznym dziecka. W związku z tym podjęliśmy wyzwanie przygotować smaczne, zdrowe, kolorowe kanapki. Zwłaszcza, że to właśnie w kanapce w sprytny sposób można ukryć wiele witamin zawartych w warzywach. Po starannym umyciu rąk, założeniu fartuszków i przygotowaniu stanowisk pracy zabraliśmy się ochoczo do pracy. Efektem pracy naszych „kucharzy” były małe kromeczki mieniące się kolorami. Obok takiej kanapki nie przeszedł obojętnie największy niejadek. A odrobina fantazji sprawiła, że kanapeczki były ucztą nie tylko dla podniebienia, ale i dla oczu. Dodatkowo przygotowanie ich było świetną zabawą.

             

III Festiwal Twórczości Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnościami
„Otwarta Scena”

     W artystyczną podróż po porach roku zabraliśmy publiczność III Festiwalu Twórczości Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnościami „Otwarta scena”, który odbył się 18 maja w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik”. Festiwal zorganizowany został przez Warsztaty Terapii Zajęciowej PSOUU w Wyszkowie oraz Wyszkowski Ośrodek Kultury „Hutnik”. Na scenie zaprezentowało się 12 wyszkowskich jednostek tj.: przedszkola, szkoły i ośrodki.  Nasi mali artyści zaprezentowali układy taneczne, które pozwoliły odbiorcom na krótką podróż po porach roku. Wszystkie nasze układy choreograficzne wzbogacone były w kostiumy związane tematycznie z daną porą roku oraz prezentacje multimedialną. Nasz występ wzbudził ogromne owacje i zachwyt publiczności.

             

Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

        „Budujemy lepszy świat – integracja w jedynce” to myśl przewodnia tegorocznych obchodów Dni Godności Osób Niepełnosprawnych, zorganizowanych przez Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Wyszkowie. Impreza odbyła się 10 maja na placu Szkoły Podstawowej nr 1 w Wyszkowie. Spotkanie rozpoczęło się tańcem integracyjnym, z wielką kolorową chustą. Następnie na scenie swoje zdolności artystyczne zaprezentowały przedszkolaki z wyszkowskich przedszkoli. Uczestnicy imprezy skorzystać mogli z wielu atrakcji m.in.: stoiska kreatywnego działania, tańca z elementami zumby, grach i zabawach rekreacyjno – sportowych. Dominującym kolorem imprezy tradycyjnie był kolor pomarańczowy.