Maj

Smacznie, zdrowo, kolorowo – zajęcia otwarte
Wiosenne kanapki

     Zajęcia praktyczne to niezbędny aspekt w procesie wychowawczo – dydaktycznym dziecka. W związku z tym podjęliśmy wyzwanie przygotować smaczne, zdrowe, kolorowe kanapki. Zwłaszcza, że to właśnie w kanapce w sprytny sposób można ukryć wiele witamin zawartych w warzywach. Po starannym umyciu rąk, założeniu fartuszków i przygotowaniu stanowisk pracy zabraliśmy się ochoczo do pracy. Efektem pracy naszych „kucharzy” były małe kromeczki mieniące się kolorami. Obok takiej kanapki nie przeszedł największy niejadek. A odrobina fantazji sprawiła, że kanapeczki były ucztą nie tylko dla podniebienia, ale i dla oczu. Dodatkowo przygotowanie ich to świetną zabawą.

III Festiwal Twórczości Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnościami
„Otwarta Scena”

     W artystyczną podróż po porach roku zabraliśmy publiczność III Festiwalu Twórczości Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnościami „Otwarta scena”, który odbył się 18 maja w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik”. Festiwal zorganizowany został przez Warsztaty Terapii Zajęciowej PSOUU w Wyszkowie oraz Wyszkowski Ośrodek Kultury „Hutnik”. Na scenie zaprezentowało się 12 wyszkowskich jednostek tj.: przedszkola, szkoły i ośrodki.  Nasi mali artyści zaprezentowali układy taneczne, które pozwoliły odbiorcom na krótką podróż po porach roku. Wszystkie nasze układy choreograficzne wzbogacone były w kostiumy związane tematycznie z daną porą roku oraz prezentacje multimedialną. Nasz występ wzbudził ogromne owacje i zachwyt publiczności.

             

Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

        „Budujemy lepszy świat – integracja w jedynce” to myśl przewodnia tegorocznych obchodów Dni Godności Osób Niepełnosprawnych, zorganizowanych przez Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Wyszkowie. Impreza odbyła się 10 maja na placu Szkoły Podstawowej nr 1 w Wyszkowie. Spotkanie rozpoczęło się tańcem integracyjnym, z wielką kolorową chustą. Następnie na scenie swoje zdolności artystyczne zaprezentowały przedszkolaki z wyszkowskich przedszkoli. Uczestnicy imprezy skorzystać mogli z wielu atrakcji m.in.: stoiska kreatywnego działania, tańca z elementami zumby, grach i zabawach rekreacyjno – sportowych. Dominującym kolorem imprezy tradycyjnie był kolor pomarańczowy.