Luty

ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA

      28 lutego obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Kota. Tego dnia uczniowie zamienili się w koty wykonując kocia gimnastykę, miaucząc i polując na myszy. Dodatkowo dowiedzieli się wielu ciekawostek z życia kotów oraz świetnie poradzili sobie z kocimi zagadkami, rebusami i labiryntami. W trakcie zajęć powstało wiele ciekawych prac plastycznych.
W nagrodę wszyscy dostali miseczkę mleczka, którą trzeba było wypić, oczywiście „po kociemu”.

 

TRZY MAŁE ŚWINKI

     W tym miesiącu uczniowie mieli okazję zapoznać się z treścią bajki pt. „Trzy małe świnki”. Jest to wciągająca historia, która silnie angażuje dziecięce emocje, ale też pozwala zastanowić się nad postępowaniem poszczególnych bohaterów. Po uważnym wysłuchaniu treści tej bajki uczniowie już wiedzieli, która z tytułowych świnek miała najlepszy pomysł na zbudowanie domku. Nie mieli też żadnych problemów z udzieleniem odpowiedzi na inne pytania dotyczące tekstu. Ponadto uczniowie ćwiczyli zadania matematyczne, stworzyli domki z wykorzystaniem tych samych materiałów, z których zbudowali je bohaterowie bajki, a następnie mieli za zadanie określić, która z powstałych budowli jest najtrwalsza. Na koniec zajęć wykonali postać świnki. Zadania postawione przed uczestnikami zajęć były bardzo rozwijające i spotkały się z zaciekawieniem ze strony uczniów.

 

DZIEŃ DINOZAURA

    Choć dinozaury wyginęły tysiące lat temu, to jednak nadal fascynują wiele osób. Dzień Dinozaura obchodzony w dniu 26 lutego to dobra okazja, by dowiedzieć się o nich wielu ciekawych rzeczy. Zajęcia rozpoczęły się od obejrzenia prezentacji o dinozaurach i wysłuchaniu wydawanych przez nie groźnych odgłosów. Następnie uczniowie wcielili się w role paleontologów i wydobywali dinozaury z zamrożonej formy. Zabawa ta wywołała wiele radości – pozwoliła przybliżyć pracę, którą wykonują naukowcy badający naszą Ziemię oraz zaznajomiła uczniów z nazwami wydobytych gatunków dinozaurów, a jak wiadomo jest to bardzo zróżnicowana grupa zwierząt. Interesującym elementem zajęć było wykonanie przez uczniów plakatu „Park dinozaurów” wraz z uzupełnianiem brakujących jego elementów. W dalszej części zajęć ich uczestnicy zostali zapoznani z wyglądem szkieletów tych prehistorycznych stworzeń i dopasowywali je do odpowiedniego obrazka. Na zakończenie uczniowie ćwiczyli swoje zdolności plastyczne kolorując sylwetkę dinozaura. Zajęcia spotkały się z dużym zainteresowaniem ze strony uczniów, którzy brali aktywny udział w wykonywaniu wspólnych zadań.

 

DZIEŃ CZERWONY

      27.02.2020 w naszej szkole  świętowaliśmy Dzień Czerwony. W związku z tym, każdy przyszedł w ubraniu z elementami koloru czerwonego. Zajęcia rozpoczęliśmy od zagadki o kolorze dominującym tego dnia. W następnym zadaniu sprawdziliśmy spostrzegawczość i wiedzę naszych uczniów. Dużą frajdę, ale i trudność sprawiło odgadywanie różnych smaków kisielu w kolorze czerwonym. Smak poziomkowy mylił się z malinowym, wiśnia z owocami leśnymi, tylko smak truskawki perfekcyjnie został odgadnięty.

 

„TAJNI I FAJNI” WOK HUTNIK

     Ferie minęły bardzo szybko, a atrakcji w czasie ich trwania nie brakowało. Równie miłym akcentem się zakończyły, a mianowicie wizytą w wyszkowskim Kinie Hutnik na film animowany „Tajni i fajni”. Ale to nie była ostatnia atrakcja tego dnia, ponieważ odwiedziliśmy jeszcze Montownię Naleśników w Wyszkowie, gdzie chłopcy poznali sposób powstawania naleśników, ich skład  i różne sposoby ich serwowania. Z dużym zainteresowaniem obserwowali jak powstają naleśniki.
To był ostatni dzień ferii, wypoczęci wracamy do codziennych obowiązków i pracy 🙂

WYJAZD DO TEATRU ROMA W WARSZAWIE

     W trakcie ferii wybraliśmy się na spektakl muzyczny pt. „Adonis ma gościa” do Teatru Roma w Warszawie. Przedstawienie opowiada o zadufanej w sobie papudze mieszkającej w klatce, do której trafia niespodziewany gość. Spotkanie to jest zderzeniem dwóch światów i charakterów, między którymi rodzi się prawdziwa przyjaźń. Mnóstwo przepięknej muzyki, kolorowe stroje i aktorzy na wyciągnięcie ręki publiczności nie pozwoliły oderwać od siebie wzroku.

   

 

TERAPIA ALPAKAMI 

    Przesympatyczną wizytą  nietypowych gości, czyli Alpak nasi uczniowie rozpoczęli ferie zimowe. Alpaki przyjechały z zaprzyjaźnionego Skrzatowa. Na wstępie dowiedzieli się wszystkiego o zwyczajach, kraju pochodzenia i terapeutycznej mocy zwierząt. Każdy z uczestników warsztatów miał możliwość karmienia, dotknięcia, przytulenia i poprowadzenia  zwierzątek na smyczy.

Dziękujemy za przeprowadzone zajęcia i do zobaczenia.

 

POWRÓT DO KRAINY BAJEK Z KLISZY

    Zimowe dni to świetny pomysł i doskonały moment na chwilę relaksu oraz spotkania
w miłym towarzystwie. Bajki z rzutnika pomimo upływu lat i pomimo tego, że już nikt ich nie produkuje nadal przyciągają uwagę dzieci. 6 lutego uczniowie naszej szkoły skorzystali z gościnności Biblioteki Miejskiej w Wyszkowie i udali się na projekcję filmową „Powrót do krainy bajek z kliszy” podczas której obejrzeli stare baśnie m.in. „Kwiat paproci”, „O Królewnie zaklętej w żabę”, „O fasolce, co wyrosła aż do nieba”, „Czerwony Kapturek”, „O osiołku który lubił tańczyć”.

Bardzo dziękujemy za wyjątkową atmosferę i miło spędzony czas.

 

WYSTAWA OKOLICZNOŚCIOWA

         „Powstanie Styczniowe: przyczyny, przebieg, skutki” pod taką nazwą uczniowie naszej szkoły obejrzeli wystawę zorganizowaną w Bibliotece Miejskiej w Wyszkowie z okazji 157 rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego.

 

MIĘDZYNARODOWA WYSTAWA BUDOWLI Z KLOCKÓW LEGO

     BIJEMY REKORDY to motto tegorocznej wystawy budowli z Klocków Lego na PGE Narodowym w Warszawie, którą mieliśmy okazję podziwiać. Rekordowej wielkości budowle zostały sprowadzone z całego świata. Zobaczyć można na niej Katedrę Notre-Dame w Paryżu, bliźniacze wieże Word Trade Center, Plac św. Piotra wraz z Bazyliką i Kolumnadą i wiele wiele innych. Ponadto z malutkich klocków zbudowane są postacie w naturalnych rozmiarach, np. Elvis Presley, Harry Poterr czy Anna i Robert Lewandowscy. Wśród tysięcy eksponatów znaleźć można  postacie z bajek, zmysły człowieka, jedzenie, świat inspirowany grami Minecraft i Fortnite, a także wioskę Świętego Mikołaja. Po wielu zachwytach podczas zwiedzania wystawy chętnie skorzystaliśmy ze strefy Fun Park, gdzie każdy mógł stworzyć własne budowle z klocków. Na koniec wiele emocji przyniosła wystawa 3D Trick Gallery, a mianowicie największa w Polsce wystawa obrazów 3D. Kilkadziesiąt interaktywnych obrazów, dedykowane oświetlenie, selfiestandy i mnóstwo detali pozwoliły stworzyć unikalne i wyjątkowe zdjęcia z naszym udziałem.

     

ŚWIATOWY DZIEŃ DOKARMIANIA ZWIERZYNY LEŚNEJ

   Jak co roku wsparliśmy naszych leśnych przyjaciół pysznym poczęstunkiem. Jednakże tym razem smakołyki musieliśmy zanieść, ponieważ tegoroczna zima nie dała nam okazji do wyjęcia sanek. Śnieg także nie umęczył zwierząt w poszukiwaniu jedzenia, ale nasz zastrzyk świeżych witamin na pewno ucieszył odwiedzających paśnik. Zostawione przez nas buraki, marchew, ziemniaki to miła odmiana w codziennej diecie mieszkańców lasu. Wyprawę do okolicznego paśnika poprzedził warsztat edukacyjno-tematyczny wzbogacający wiedzę uczniów we właściwy sposób dokarmiania dzikich zwierząt stosownie do ich zwyczajów i upodobań.

HORTITERAPEUTYCZNE WARSZTATY TEMATYCZNE
– CEBULOWE ROZSADY ZWIASTUJĄCE WIOSNĘ.

      Zajęcia ogrodnicze w sezonie zimowym skupiają się na tworzeniu ozdób tematycznych z wykorzystaniem różnych technik. My wykorzystaliśmy technikę decupage, którą ozdobiliśmy doniczki. Piękne, różnorodne motywy wyjątkowo dekoracyjnie prezentują się w klasowym kąciku przyrodniczym. To do nich uczniowie zasadzili cebule narcyz, z których niebawem wyrosną barwne kwiaty. Wspaniała namiastka mającej niebawem nadejść wiosny.