Marzec

Zaczarowany świat bajek i baśni – „Spotkanie z Kopciuszkiem”

     W tym miesiącu uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z „Kopciuszkiem”. Po uważnym obejrzeniu bajki przyporządkowywali do niej ilustracje, zgodnie z kolejnością wydarzeń. Mieli okazję poznać rekwizyty występujące w bajce, do których następnie dopasowywali podpisy. Zadaniem sprawdzającym wiedzę uczniów była zabawa z wykorzystaniem emblematów: TAK i NIE, z czego egzamin zdali wzorowo. Uczestnicy zajęć mogli również na własnej skórze przekonać się jak ciężką pracę wykonywał tytułowy kopciuszek. W tym celu rozdzielali fasolę od makaronu, z czym świetnie sobie poradzili. Wykonali również złoty pantofelek, który zawisł na klasowej wystawie. Opowieść o kopciuszku, który dzięki dobrej wróżce zagościł na królewskim balu przeniosła nas w magiczną krainę bajek i uświadomiła, że bycie uczciwym i pracowitym człowiekiem popłaca, a pokora w życiu, to zaleta, którą należy w sobie rozwijać.

 

Projekt proekologiczny – Zielona Planeta
Światowy Dzień Rzek

      Rzeka – symbol potęgi, siły wieczności. Jej ruch przypomina drogę, symbolizuje wędrówkę i przemijalność życia. My także włączamy się do obchodów Dnia Rzeki, ponieważ jedna z nich przepływa w naszej okolicy. Podczas warsztatów poznajemy jej moc, siłę i piękno, zachęcamy do dbania i ochronę środowiska rzecznego. Naszym uczniom pragniemy wpoić przekonanie, że czysta rzeka to lepsza jakość życia nas samych. Podczas spotkania poznali oni największe rzeki naszego kraju, sami odtworzyli ich układ na schemacie, poznali pojęcie źródła i ujścia rzeki, a także różnorodność jej mieszkańców. Podczas prezentacji animacji multimedialnej przygotowanej przez Klub Gaja o budowie rzeki uczniowie nabrali świadomości wpływu człowieka na stan zanieczyszczenia rzeki, a także sposoby wykorzystania jej energii w codziennym życiu.

 

ŚWIATOWY DZIEŃ TENISA STOŁOWEGO

   2 marca obchodzony jest Światowy Dzień Tenisa to święto, które ma służyć popularyzacji tej pięknej dyscypliny sportu na całym świecie. Co roku tego dnia odbywają się setki eventów we wszystkich zakątkach naszego globu. Nasza szkoła również włączyła się tego dnia w popularyzację Ping Ponga. To święto nie ma długiego rodowodu, jego historia trwa tylko kilka lat. W Światowy Dzień Tenisa choć przez chwilę warto odetchnąć sportem, który na świecie cieszy się wielką popularnością. I który w Polsce wciąż ma wiele do udowodnienia.