2019/2020

XIII MAZOWIECKI TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO
OLIMPIAD SPECJALNYCH

   23 listopada obył się XIII Mazowiecki Turniej Tenisa Stołowego Olimpiad Specjalnych Wsola 2019, w którym udział wzięli uczniowie naszej szkoły. Organizatorem turnieju był: Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska Mazowieckie, Zespołu Szkół Publicznych we Wsoli przy ul. Szkolnej we współpracy z Klubem Olimpiad Specjalnych „Tęcza” działającym przy Zespole Szkół Specjalnych i Placówek Oświatowych nr 2 w Radomiu i Zespołem Szkół Publicznych oraz Uczniowskim Ludowym Klubem Sportowym we Wsoli. W turnieju wzięło udział ok 50 zawodników, którym towarzyszyli trenerzy i nauczyciele a także grupa wolontariuszy i sędziów z ZSP we Wsoli.
Nasi zawodnicy zdobyli następujące medale: 3 srebra oraz 2 brązy ponadto nasz uczeń otrzymał puchar dla najmłodszego zawodnika turnieju.

V MAZOWIECKI MITYNG W KOLARSTWIE OLIMPIAD SPECJALNYCH
WARSZAWA 2019

Dnia 26 wrzesień 2019 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w V Mazowieckim Mityngu w Kolarstwie Olimpiad Specjalnych. Zmagania uczestników mityngu odbyły się w Warszawie Bielany: Uroczysko Młociny – wjazd od ul. Papirusów. Celem imprezy była popularyzacja kolarstwa jako dyscyplin sportu dla osób z niepełnosprawnością intelektualną w Olimpiadach Specjalnych, podsumowanie efektów szkoleniowych uzyskanych w czasie treningów i zajęć dla osób z niepełnosprawnością intelektualną w latach 2018/2019 oraz rozpowszechnienie idei Olimpiad Specjalnych i integracja ze społecznością lokalną. Organizatorem Mityngu był Oddział Regionalny Olimpiady Specjalne Polska – Mazowieckie, natomiast współorganizatorem Zespół Szkół Specjalnych nr 85 im. Eunice Kennedy Shriver w Warszawie Klub Olimpiad Specjalnych „Elektoralna”. Zakres współzawodnictwa obejmował jazdę na czas na dystansie 500m i jazdę na czas na 1000m. Dla osób o najniższych możliwościach odbyła się konkurencja na rowerach trójkołowych na dystansie do 200m. Uczniowie naszej szkoły wystartowali w każdej z konkurencji. Dorobek medalowy to srebro, brąz i czwarte miejsce.

XII MAZOWIECKI MITYNG LEKKOATLETYCZNY
OLIMPIAD SPECJALNYCH – WYSZKÓW 2019

19 września uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XII Mazowieckim Mityngu Lekkoatletycznym Olimpiad Specjalnych w Wyszkowie. Celem imprezy była popularyzacja lekkiej atletyki jako dyscypliny sportu dla osób z niepełnosprawnością intelektualną w Olimpiadach Specjalnych, podsumowanie efektów szkoleniowych uzyskanych w czasie treningów i zajęć dla osób z niepełnosprawnością intelektualną w latach 2018-2019 oraz integracja ze społecznością lokalną.
Nasz dorobek medalowy to: srebro oraz dwa brązy.