Niepełnosprawni świętowali w Niepodległej

6 czerwca 2018 r. klasy II i III gimnazjum uczestniczyły w Brańszczyku w festynie, zorganizowanym pod hasłem „Dzień Radości w Niepodległej”. Ten patriotyczno-rekreacyjny piknik był wspaniałą okazją do rekreacji na świeżym powietrzu, uświadomienia sobie kim jesteśmy i jakie są nasze korzenie oraz posmakowania pysznych brańszczykowskich specjałów: drożdżówek, pączków, ciasta drożdżowego, chleba ze smalcem i szczypiorkiem, zdrowej lemoniady i grillowanej kiełbaski i kaszanki.
Uroczystość zaczęła się bardzo patriotycznie. Przemaszerowaliśmy przy dźwiękach muzyki wygrywanej przez Orkiestrę „Darmanista” nad teren Domu Pomocy Społecznej w Brańszczyku, niosąc 50 metrową biało-czerwoną flagę. Potem śpiewaliśmy i słuchaliśmy pieśni patriotycznych.
Organizatorzy przybliżyli nam historię bardzo starej gry zespołowej, zwanej szczypiorniakiem. Na początku XX wieku grano w nią w Polsce szmacianymi piłkami. 3 takie piękne, oryginalne piłki, wykonane przez naszych uczniów, podarowaliśmy Organizatorom na wystawę, którą można było podziwiać na głównej scenie.
Wzięliśmy także udział w rozgrywkach „szczypiorniaka” i zajęliśmy medalowe 3 miejsce. Byliśmy z tego bardzo dumni.
Szczęśliwi z wygranej, najedzeni, weseli i wzbogaceni o patriotyczne uniesienia i historie opowiadane przez Organizatorów, wróciliśmy do naszego Ośrodka.