„Noc andrzejkowo-mikołajkowa”

Długo planowana, wyczekiwana, dla niektórych pierwsza spędzona poza domem, nadeszła 30 listopada. 10 uczniów spędziło „Noc andrzejkowo-mikołajkową” w szkole. Wszyscy byli bardzo podekscytowani i zaciekawieni, jak to będzie. A było bardzo sympatycznie i grzecznie.
Uczniowie przypomnieli sobie postać św. Mikołaja i różne zwyczaje związane z tą legendarną postacią, wspólnie przygotowali smaczny posiłek, pięknie po nim posprzątali, bawili się w kalambury, ćwiczyli celność, rzucając do balonów z niespodzianką, odgadywali zagadki, pili pyszne kakao przed snem i oglądali wzruszający film.
W tak zwanym „międzyczasie” upiekli pyszny piernik i zagnietli ciasto na pierniczki – niestety zabrakło czasu, aby je upiec.
Świetnie bawili się podczas robienia sobie selfie i wspólnych świątecznych zdjęć.
To była naprawdę udana impreza. Tyle rozmów, tyle wzruszeń, tyle nowych, zaskakujących sytuacji. Dziękujemy paniom ze szkolnej biblioteki za przygotowanie imprezy i zaproszenie nas. Czekamy na następną „nockę” w szkole – może w karnawale, bo marzy nam się dyskoteka nocą i spacer po zaśnieżonym Wyszkowie, oczywiście nocą 🙂