Odwiedziny Pierwszej Damy

DSC_78847 marca 2016 r. nasz Ośrodek, swoją obecnością zaszczyciła Pani Prezydentowa, Agata Kornhauser-Duda. Dzień ten, już na zawsze zapisze się w historii szkoły i Wyszkowa.
W wejściu do szkoły, Panią Prezydentową bukietem kwiatów, promiennym uśmiechem oraz ciepłymi słowami powitał Bartek Twardowski wraz z kolegą i koleżankami z kl. I, a w imieniu rodziców i całej społeczności szkolnej p. Maria Oleksiak, p. Katarzyna Pilarska i p. Marek Twardowski.
Pierwsza Dama, podczas zwiedzania szkoły, miała okazję uczestniczyć w różnorodnych zajęciach: obejrzała, jak wygląda masaż Shantala, zajęcia z dogoterapii i integracji sensorycznej, wzięła udział w lekcjach nauczania zintegrowanego u dzieci z autyzmem, uczestniczyła w lekcjach fizyki i historii z wykorzystaniem tablic interaktywnych, a także przyjrzała się, jak uczniowie, wspólnie z rodzicami, wykonują ozdoby świąteczne oraz palmy wielkanocne.
Pani Prezydentowa spotkała się z wychowankami Internatu, podziwiała pyszne i piękne wypieki, przygotowane przez uczniów klas kucharskich oraz rozmawiała, przy kawie i herbacie, z rodzicami uczniów Ośrodka.
Podczas spotkania oficjalnego, które odbyło się na hali sportowej, Pani Agata Kornhauser-Duda obejrzała krótką prezentację multimedialną o codziennym życiu szkoły, podziwiała występy uczniów oraz Chóru Przyjacielskiego Leśno-Nauczycielskiego, który zaśpiewał także wspólnie z rodzicami i uczniami.
Podczas uroczystości, w której uczestniczył Pan Starosta Bogdan Pągowski oraz wicestarosta Adam Mróz, Pani Prezydentowa otrzymała od całej społeczności szkolnej zaszczytny tytuł „Przyjaciel Ośrodka”. Piękne i oryginalne etui na statuetkę wykonała pani Agnieszka Tryfon wraz z uczniami Szkoły Filialnej w Gaju.
Pani Prezydentowa podarowała nam bardzo praktyczny prezent – zestaw do pracy metodą Kamishibai – „papierowy teatr”, który naszych uczniów na pewno przeniesie w świat fantazji, nauczy koncentracji i wywoła na ich twarzach uśmiech podczas słuchania fascynujących opowieści.
Pierwsza Dama z Wyszkowa do Pałacu Prezydenckiego zabrała przepiękne pisanki wykonane przez uczniów z Gaju, olbrzymią palmę wielkanocną, która ma zdobić kaplicę w Pałacu Prezydenckim, a także urokliwą akwarelę Piotra Karszni, przedstawiającą zanikającą architekturę mazowieckiej wsi, którą podarował Pan Starosta Bogdan Pągowski.
To niezwykłe spotkanie odbyło się w ciepłej i rodzinnej atmosferze, bo taki też nieoficjalny charakter miała mieć wizyta Pani Prezydentowej w Wyszkowie.
W tym szczególnym dniu towarzyszyli nam uczniowie ze Szkoły Filialnej w Gaju i Niegowa.
Pierwsza Dama pozostawiła fragment swojego serca w naszych murach i jesteśmy jej za to bardzo wdzięczni.