Po raz drugi obchodziliśmy Dzień Leśnika

DSC_692124 maja po raz drugi obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Leśnika. Dlaczego? Ponieważ kochamy las, a leśnicy to nasi przyjaciele i bardzo ich, i ich pracę lubimy, i doceniamy.
Na uroczystości gościliśmy prof. Tomasza Boreckiego – prezesa Towarzystwa Przyjaciół Lasu, Roberta Jaśkiewicza – Zastępcę Dyrektora Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Warszawie oraz leśników z Nadleśnictwa Wyszków z Nadleśniczym Wojciechem Kwiatkowskim i jego Zastępcą Robertem Wielkowskim na czele.
Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem Hymnu Leśników Polskich.
Gościom zaprezentowano bogaty program artystyczny. Piękne dekoracje wprowadzały w leśne klimaty. „Klub Małego Przyrodnika” przygotował żartobliwe, proekologiczne przedstawienie pt. „Święto drzewa”. Panie Anna Wojtaszek i Joanna Niemczyk zwizualizowały wiersz Juliana Tuwima, pt. „Ptasie radio”. Uczniowie śpiewali piękne wiosenno-leśne piosenki, zatańczył także „Kabaret Pikawa”. Wszyscy zgromadzeni mieli okazję wysłuchać również Chóru Przyjacielskiego Leśno-Nauczycielskiego.
Na zakończenie uroczystości uczniowie wraz z nauczycielami posadzili na terenie szkoły drzewka. Goście udali się na leśną biesiadę. Stołowe dekoracje przygotowane były pod hasłem „Z mchu i paproci”, a na stołach królowały przepiękne, kolorowe leśne muffiny i urokliwe ciasto „runo leśne”. Tego dnia w całym Ośrodku zazieleniło się i panowała naprawdę przyjacielska atmosfera.