PO RAZ KOLEJNY GOŚCILIŚMY NA GALI FINAŁOWEJ TYM RAZEM VIII EDYCJI ,,GIEŁDY MOCY”

24.10.2018 r. w sali SMC na Stadionie Narodowym w Warszawie –miejscu, gdzie odbywają się konferencje prasowe reprezentacji Polski w piłce nożnej, odbyła się ,,Giełda Mocy”, czyli wydarzenie promujące zatrudnianie osób z niepełnosprawnością.
W tym roku naszą szkołę, w nielicznym gronie zaproszonych, reprezentowała Julia Filipiak, kształcąca się w zawodzie kucharz – uczennica I klasy Szkoły Branżowej. Galę poprowadził Pan Jacek Rozenek – aktor filmowy i teatralny, prezes Fundacji Virtuti Artis.
Giełda Mocy to innowacyjny projekt Stowarzyszenia ,,Otwarte drzwi”, promujący model zatrudnienia wspomaganego, czyli zatrudniania osób z niepełnosprawnościami, na otwartym rynku pracy – przy wsparciu trenera pracy.
Wśród zaproszonych gości były osoby ze świata nauki, sportu i filmu m.in.– osoby, które na co dzień uczestniczą w kampanii społecznej, mającej na celu zwiększenie szans i możliwości osób z niepełnosprawnościami. Pani Joanna Brodzik – aktorka zaangażowana społecznie, założycielka Fundacji ,,Opiekun serca” mówiła o efektywności empatii na przykładzie #GraZamiana, którą współtworzyła i promuje. Niezwykle motywujące było wystąpienie Pana Marcina Ryszka (medalista Mistrzostw Świata i Europy w pływaniu osób niepełnosprawnych, paraolimpijczyk, reprezentant Polski w blind futbolu), nt. ,,Idąc przez Świat nie widząc przeszkód”. Jednak najciekawszy zdaniem Juli był wykład prof. zw. dr hab. Marcina Molskiego z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na temat ,,Naukowe podstawy altruizmu”.
„Giełda Mocy” była także okazją do wymiany doświadczeń i nawiązania cennej sieci znajomości z partnerami biznesowymi, ekspertami i praktykami zaangażowanymi w realizację modelu zatrudnienia wspomaganego oraz osobami, które ,,wystartowały” już metodą zatrudnienia wspomaganego.
Pierwsze kroki na drodze kariery pokonane. Z niecierpliwością czekamy na kolejne wydarzenia i oczywiście kolejną galę finałową, która już za rok 🙂