Projekt „Poznajemy zawody”- kucharz

W tym roku szkolnym klasa IV u i IIgu rozpoczęła realizację projektu „Poznajemy zawody”. Głównym celem projektu jest zapoznanie uczniów z pracą ludzi wykonujących różne zawody, w których łatwo daje się zauważyć efekty pracy. Poszerzając wiedzę uczniów na temat pracy zawodowej, chcemy aby mogli oni bezpośrednio obserwować czynności związane z wykonywaniem danego zawodu w warunkach rzeczywistych.
Dlatego też, w poniedziałek 13 listopada do naszej szkoły zaprosiliśmy zawodowego kucharza, Pana Piotra Mielcarz, który opowiedział uczniom, na czym polega praca kucharza. Każdy zawodowy kucharz, tak i pan Piotr, posiada profesjonalne noże, które mogliśmy na własne oczy zobaczyć, a każdy z nich był inny i służył do czegoś innego, np. nóż szefa kuchni, nóż do filetowania ryb, nóż do warzyw i sera. Po prezentacji narzędzi, którymi posługuje się kucharz, pan Piotr zaprezentował uczniom, jak przyrządza się pizzę, a następnie każdy z uczestników zabrał się za jej wykonanie.
Jak się okazało nasi uczniowie super poradzili sobie z tym zadaniem i co najważniejsze sprawiło im to wiele przyjemności, również tych smakowych. Bo przecież wiadomo, że przyrządzony własnoręcznie posiłek smakuje najlepiej, w szczególności pod okiem zawodowca.
Serdecznie dziękujemy Panu Piotrowi, że znalazł dla nas czas i podzielił się z nami swoja wiedzą i doświadczeniem.