Projekt „Poznajemy zawody”- spotkanie z bibliotekarzem

27.11.2017 roku uczniowie klasy II gu oraz IV u, w ramach realizacji projektu pt. „Poznajemy zawody”, wzięli udział w spotkaniu z Panią Sylwią Jaworską – bibliotekarzem, pracownikiem Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. C. Norwida w Wyszkowie. Podczas wizyty uczniowie zwiedzili zakamarki biblioteki, dowiedzieli się, gdzie znajdują się wypożyczalnie oraz czytelnie przeznaczone dla dzieci i dorosłych. Celem spotkania było jednak przede wszystkim zgłębienie wiedzy na temat codziennej pracy bibliotekarza. Na te pytania szczegółowo odpowiedziała nam Pani Sylwia. Opowiadając o swojej pracy, wyjaśniła uczniom, w jaki sposób należy korzystać z zasobów biblioteki, jak zachować się w wypożyczalni, czytelni, a także jak stać się prawdziwym czytelnikiem. Przypomniała zasady korzystania z książek tak, aby mogły służyć nam oraz innym czytelnikom jak najdłużej.
Uczniowie wysłuchali wierszy o książce, która jest prawdziwym przyjacielem dziecka. Podczas zabawy z zagadkami tekstowymi mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy na temat popularnych postaci z bajek dla dzieci.
Spotkanie zakończyło zwiedzanie wystawy malarstwa Pana Iwo Panasewicza, pt. „Dwa Kolory”. Uczniowie wrócili do szkoły bogatsi o nowe wiadomości a na pamiątkę spotkania otrzymali zestaw zakładek do książek do samodzielnego wykonania w domu.