Projektu gimnazjalnego cd. – ANDRZEJKI

1Za nami kolejny etap realizacji projektu gimnazjalnego. Tym razem zajmowaliśmy się Andrzejkami. Sposób obchodzenia tego święta jest bardzo podobny – i w Polsce, i w krajach anglojęzycznych to czas zabaw, wróżb i poszukiwania odpowiedzi na nurtujące nas pytania, dotyczące naszej przyszłości.
I tym razem wykonaliśmy przepiękną gazetkę tematyczną w sali 110. Poznaliśmy słownictwo angielskie związane z obchodami i tradycjami andrzejkowymi. Zaangażowaliśmy się także w organizację szkolnych Andrzejek. Każdy robił coś pożytecznego: Adrian wróżył z kart i daty urodzin oraz pomagał pani Eli przy organizowaniu zabaw andrzejkowych, Mateusz szalał na parkiecie i rozbawiał towarzystwo, Kuba z Karolem przepowiadali przyszłość, wróżąc z kubków, a Małgosia i Julka przygotowały czerwone serca z imionami chłopców i dziewcząt i udzielały informacji, jak będzie miał na imię przyszły mąż lub żona.
Poznawanie starych zwyczajów coraz bardziej nam się podoba. Przed nami Boże Narodzenie w Polsce, Anglii i Ameryce. Już czekamy na film „Kevin sam w domu”