Projektu gimnazjalnego cd. – Karnawał/Carnival

W styczniu i lutym gimnazjaliści z kl. II gla poznawali polskie i angielskie tradycje i zwyczaje związane z Karnawałem. Na języku polskim czytali ze zrozumieniem i rozwiązywali testy dotyczące Nowego Roku, Święta Trzech Króli i Karnawału. Na technice wykonywali maski karnawałowe. Na języku angielskim wzbogacili słownictwo angielskie dotyczące tradycji karnawałowych w krajach anglojęzycznych.
Wspólnie świętowali Tłusty Czwartek i ze smakiem pałaszowali tradycyjne pyszne pączki j faworki.
Najwięcej czasu poświęcili jednak na zgłębienie tradycji związanych z Zapustami. Poznali je oraz postanowili przybliżyć je całej społeczności szkolnej podczas balu karnawałowego.
Przebrani za Zapusty wkroczyli na bal karnawałowy i wesołymi okrzykami „My jesteśmy Zapusty, nie lubimy kapusty, tylko pączki z białej mączki i pieniążki do kieszonki” rozbawiali towarzystwo. A za co się przebrali? Postanowili wcielić się w różne postaci książkowe i filmowe. Byli wśród nich: polski żołnierz z czasów II wojny światowej, James Bond, Elvis Presley, Pocahontas, Atena i Batman.
Tradycyjnie wykonali prześliczną gazetkę ścienną w sali 110, prezentującą karnawał w różnych jego obliczach i angielskie słownictwo z tym związane.
Realizacja projektu gimnazjalnego jest bardzo interesującym przeżyciem. Dzieje się!!! Już niebawem relacja z National Pancake Day.