„Przyjaciel z aureolą”

Jeszcze wiatr nie zmiótł śladów przedszkolaków goszczących u nas w środę, a już mieliśmy nowych gości. Tym razem odwiedzili nas pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 1, wraz z wychowawczynią, panią Marzeną Rojek. Co ich skusiło? Magiczny przepis: szklanka mąki, szklanka soli i wody ,,na oko”. Po wyrobieniu powstaje produkt stanowiący bazę 90% naszych dekoracji – niezastąpiona Masa Solna!
Uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób ją przygotować, przechowywać, zabezpieczać i dbać, aby solne wyroby cieszyły długie lata. Wspólnie przypomnieliśmy tradycje Świąt Bożego Narodzenia oraz symbolikę z nimi związaną. Jednym z jej elementów jest anioł, który był tematem warsztatów. Motyw anioła jest jednym z najbardziej popularnych motywów świątecznych. Takich boskich posłańców znamy wielu: czasem to rodzic, przyjaciel albo przypadkowo napotkany człowiek, ktoś, kto pojawia się niewiadomo skąd i dlaczego, a potem, gdy spełni zadanie, znika. Wierzymy w to i chcemy w to wierzyć!
Mimo zamieszania, warsztaty sprzyjały integracji – wszyscy zgodnie zabrudzili ławki, ręce i nosy podczas wspólnych realizacji plastycznych. Ale było warto – ulepione anioły wyglądały tak pięknie jak bożonarodzeniowy poranek.

Organizatorki warsztatów: Joanna Niemczyk, Marzena Szulc, Joanna Juszczyńska