Realizują projekt…

Klasa II gla realizuje projekt gimnazjalny. Jego tytuł brzmi: „Święta i tradycje z nimi związane w Polsce i krajach anglojęzycznych – podobieństwa i różnice”. W październiku poznawali historię, zwyczaje i obyczaje związane ze Świętem Wszystkich Świętych, Zaduszkami, pogańskimi Dziadami i Halloween.
Na języku polskim uczniowie omawiali cz. II „Dziadów” Adama Mickiewicza, czytali teksty publicystyczne oraz literackie dotyczące tych listopadowych świąt oraz wiersz Wisławy Szymborskiej pt. „Kot w pustym mieszkaniu”.
Na religii przypomnieli sobie religijne aspekty Święta Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznego.
Na zajęciach technicznych wykonali halloweenowe lampiony, świetnie bawili się, wykonując lampiony z dyni oraz przy pomocy nauczyciela stworzyli przepiękną tradycyjną wiązankę, którą złożyli na grobie honorowego obywatela Wyszkowa, ks. Kanonika Stanisława Szulca.
Na języku angielskim, oprócz tego, że poznawali historię i zwyczaje związane z Halloween, słownictwo związane z listopadowymi świętami, to także świetnie się bawili, malując sobie twarze – tak jak Anglicy i Amerykanie 31 października.
Podsumowaniem miesięcznej pracy nad projektem jest pięknie wykonana gazetka ścienna oraz dekoracja sali 110.
Poznawanie tradycji świątecznych, polskich oraz angielskich, było dla uczniów bardzo ciekawym doświadczeniem. Uczniowie świetnie się bawili, utrwalając przy tym słownictwo angielskie . Poznawanie tradycji to bardzo fascynujące zajęcie.
W listopadzie zajmiemy się Świętem Niepodległości, Remeberance Day – Poppy`Day (Dzień Maku) oraz Andrzejki i Andrew`s Day.