,,RODZINA JAK Z OBRAZKA” – warsztaty rozwijające myślenie twórcze

Uczniowie dwóch klas pdp w składzie: Wojtek, Magdalena, Ola, Patrycja, Joasia, Andżelika, Wioleta, dwie Klaudie oraz gościnnie występująca Małgosia z klasy III gla, wzięli na warsztat gałganki. W ciągu 135 minut stworzyli dwie pięcioosobowe rodziny. Podczas burzliwych narad, uczniowie wspólnie zdecydowali o płci i życiorysie każdej z postaci, którym nadano indywidualny charakter poprzez wyszycie oczu i ust, wymodelowanie fryzur z wełny, ozdobienie biżuterią oraz uszycie górnej części odzieży. Każdy szczegół został drobiazgowo zaplanowany oraz wykonany.
Uczennice z klasy I pdp uszyły rodzinę Ntada, pochodzącą ze środkowej Afryki. Głową rodziny jest Leoncjo, średniej klasy urzędnik państwowy, który po pracy pomaga w schronisku dla zwierząt. Jego miłością jest żona Zuzella, właścicielka salonu fryzjerskiego, której marzeniem jest praca makeapistki przy wenezuelskich produkcjach filmowych. Są rodzicami trzech córek – najstarsza córka o imieniu Sibadili kocha tańczyć i jest laureatką kongijskiej wersji programu ,,You can Dance”. Średnia, Zafira w wolnych chwilach robi szaliki dla żyraf z wysokogatunkowego moheru i struga łódki z kory dla zbłąkanych ważek. Najmłodsza Wanjeri, nie chciała zdradzać tajników swojej pracy, ale na osiedlu krążą pogłoski, że pracuje dla rządu…
Wykonawcami rodziny Końskich są uczniowie klasy I pdf. Nestorem rodu jest Marian, 45 letni dyrektor firmy meblowej MEBOLE. Codziennie po pracy myje jedno z trzech BMW, jego ulubione jest w kolorze srebra. W piątkowe wieczory spotyka się z kolegami z firmy na partyjkę brydża, a każdą trzecią niedzielę miesiąca przeznacza na grę w golfa. Jego żona Malwina ma lat 48, jest księgową w firmie męża, uwielbia gotować i piec pyszne ciasta. Nierzadko organizuje wystawne przyjęcia dla przyjaciół rodziny. W każdej wolnej chwili czyta książki i ćwiczy jogę w pobliskim Klubie Fitness 30+. Adriana, lat 21, pracuje jako asystentka menadżera w ekskluzywnym salonie urody w Brańszczyku. Ma chłopaka Patryka, bogatego jedynaka, którego lubi cała rodzina Końskich. Marcelina lat 20, jest wokalistką zespołu rokowego WERBA, z którym często wyjeżdża w trasy koncertowe. W ubiegłym roku jej zespół zadebiutował w Opolu po wydaniu płyty CZARNA MAMBA. Iliana ma 14 lat, chodzi do prywatnej szkoły podstawowej nr 3 w Kalinowie, jest wzorową uczennicą, przewodniczącą samorządu szkolnego. Ma psa yorka PiPi. Lubi malować, należy do Młodzieżowego Klubu Kajakarzy. W tym roku zdobyła Puchar Europy w kategorii juniorek.
Głównym założeniem warsztatów była praca zespołowa, rozwijanie kreatywności oraz doskonalenie umiejętności szycia ręcznego.
Marzena Szulc, Joanna Niemczyk