Ślubowanie 2018

29 października 2018 r. nowi uczniowie Ośrodka zostali oficjalnie przyjęci do grona uczniów Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Wyszkowie.
Prowadząca uroczystość Pani Monika Woźniak przywitała bohaterów tego dnia -23 uczniów, którzy dumnie i z uśmiechem na twarzy prezentowali się szkolnej społeczności. Następnie głos zabrała przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego – Wiktoria Figura. Zanim uczniowie zostali pasowani, musieli wykazać się podstawowymi umiejętnościami. Na rozgrzewkę znakomicie zaprezentowali się artystycznie w piosence ,,Zostań moim przyjacielem”. Następnie udowodnili, że posiadają podstawową wiedzę patriotyczną. Wspierani przez Panią Iwonkę Chrostowską , wyrecytowali „Katechizm małego Polaka”. Kolejnym zadaniem było abecadło. Uczniowie przy wsparciu starszych stażem koleżanek i kolegów wykazali się znajomością alfabetu, prezentując jego nowe humorystyczne znaczenie, które zdecydowanie utrwaliło ich wiedzę. Ostatnim etapem, a zarazem chyba najprzyjemniejszym było sprawdzenie swojej wiedzy z zakresu języka angielskiego. W rytm piosenki ,,Moveyour body, Dance with me…” uczniowie wskazywali części ciała, jednocześnie prezentując umiejętności ruchowe. Po całej prezentacji nikt nie miał wątpliwości, że uczniowie są gotowi, by złożyć uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły.
Głos zabrała Pani Dyrektor Edyta Jarosz, która w podniosłej atmosferze poprowadziła kulminacyjny moment dnia – złożenia ślubowania i pasowanie na ucznia.
Uczniowie na pamiątkę uroczystości otrzymali dyplomy, plecaki z niezbędnymi przyborami szkolnymi i ulubione słodycze.
Zwieńczeniem uroczystości był słodka niespodzianka – tort, który specjalnie na tę uroczystość upiekła Pani Iwonka Nowak – mama Adriana.