Spotkanie gimnazjalistów z emerytami

Uczniowie kl. II gl realizują projekt gimnazjalny pt. „Jak zmieniła się nasza szkoła na przestrzeni 50 lat jej funkcjonowania ?” Temat projektu związany jest z uroczystymi obchodami 50-lecia naszego Ośrodka. Program obchodów jest bardzo ciekawy i urozmaicony. 25 IV 2018 r. w WOK „Hutnik” odbył się koncert pod hasłem „My też potrafimy”. Już po raz 8. przed lokalną społecznością prezentowaliśmy nasze talenty i umiejętności, osiągnięcia i możliwości. Tym razem też tak było.
Wśród znamienitych gości, którzy tego dnia zawitali do WOK Hutnik, nie zabrakło naszych emerytowanych nauczycieli. Po zakończeniu uroczystości nasi seniorzy zaproszeni zostali na poczęstunek przygotowany przez grupę uczniów klasy II gl. I ich wychowawczynię, Panią Martę Groszyk.
W trakcie tego miłego spotkania uczniowie przeprowadzili wywiad z gośćmi. Konwersacja miała na celu wzbogacenie wiedzy gimnazjalistów na temat historii naszego Ośrodka. Emeryci z ogromną przyjemnością dzielili się swoimi wspomnieniami i zabawnymi anegdotami.
Gimnazjaliści wzbogacili się o nową wiedzę na temat historii naszej szkoły. Na pewno przyda się im ona podczas realizacji i podsumowania projektu.