SPOTKANIE W RAMACH AKCJI „MĄDRA SZKOŁA CZYTA DZIECIOM”

W bieżącym roku szkolnym dołączyliśmy do realizacji ogólnopolskiego programu czytelniczego w ramach Cała Polska czyta dzieciom. Nowa odsłona kampanii społecznej prowadzonej przez Fundację ABCXXI to: ,,Mądra szkoła czyta dzieciom”, której celem jest zachęcenie dyrekcji szkół i nauczycieli do wprowadzenia codziennego czytania uczniom.
Czytanie stymuluje rozwój intelektualny i emocjonalny, przyśpiesza rozwój mowy, rozwija umiejętności komunikacyjne, rozbudowuje pamięć dziecka, pobudza do kreatywności, rozwija wyobraźnię. Mając to na uwadze, 3 marca w naszej szkole odbyło się kolejne spotkanie w ramach akcji „Mądra szkoła czyta dzieciom”, na które licznie przybyli uczniowie klas Szkoły Podstawowej i Gimnazjum.
W tej edycji to rodzice naszych podopiecznych wprowadzili nas w magiczny świat baśni H. C. Andersena. Baśnie Andersena zawierają głęboki sens humanistyczny i mają uniwersalną, ponadczasową wartość: przez zaczarowany świat kwiatów i zwierząt, wróżek, dobrych i złych duchów ukazują ludzkie charaktery i problemy. Pani Elżbieta Manowska przeczytała uczniom baśń „Brzydkie Kaczątko”, a pani Grażyna Sobczak „Calineczkę”. Dzieci w skupieniu i z ciekawością wysłuchały interpretacji najbardziej znanych tekstów duńskiego baśniopisarza. Każdy z uczestników otrzymał kolorowankę do przeczytanych baśni.
Dzięki zaangażowaniu mam Kacpra i Maksa uczniowie bardzo miło spędzili czas, który z pewnością przyniósł im wiele korzyści.
Organizatorzy: G. Czajkowska, I. Szczerba