Spotkanie z wojskowym

28 IV 2017 r. w naszym Ośrodku odbyło się spotkanie z byłym żołnierzem zawodowym, Panem Tadeuszem Ciurzakiem, ppłk w stanie spoczynku, aktualnie członkiem Związku Żołnierzy Wojska Polskiego, wielokrotnie odznaczonym za wkład wniesiony w obronność kraju.

W bibliotece szkolnej z gościem spotkali się uczniowie klas przysposabiających do pracy (IIPDu, IIPDP, IIIPDPF) oraz klasya IIIgu2. Tematem spotkania było poznanie zainteresowań, które wpływają na dalsze życiowe decyzje. To kolejne przedsięwzięcie, które tym razem było okazją do porozmawiania o patriotyzmie. Wizyta wzbudziła duże emocje wśród uczniów. Pan Tadeusz Ciurzak przedstawił swoją historię wstąpienia w szeregi wojska, zaprezentował wiele odznaczeń. Uczniów najbardziej zaciekawiły informacje o rakietach przeciwlotniczych.
Po spotkaniu podopieczni zadawali ciekawe pytania i z zainteresowaniem słuchali odpowiedzi gościa. Pan ppłk przygotował dla naszych uczniów upominki z emblematem Wojska Polskiego. W imieniu naszej placówki dziękujemy Panu Tadeuszowi Ciurzakowi za pomoc i życzliwość w realizacji naszych celów i zamierzeń.